ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 3 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 3:0 у дома в среща от 20-ия кръг на efbet Лига и прекъсна серия от две поредни загуби.

Домакините стартираха с атака от самото начало и в петата минута имаха претенции за дузпа, но реферът Иво Андреев подмина ситуацията.

Минути по-късно Пирин получи чудесна възможност да поведе, но Юго Комано стреля в тялото на Хоркаш.

В средата на първата част Бабакар Дион пропусна най-чистото положение за "смърфовете" в мача до момента.

Пет минути преди края Георги Минчев се озова на добра позиция и стреля с глава, но покрай целта.  Малко след това играчите на Локомотив поискаха дузпа за втори път в мача, но не я получи.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Второто полувреме предложи два много опасни удара в първите минути.

Резултатът бе открит в 51-ата минута след красив ножичен удар на Алфа Конте, който прати топката в долния ляв ъгъл (1:0).

Само няколко минути по-късно Бабакар Дион матира отбраната и вратаря на съперника след пробив по дясното крило и удар в далечния ъгъл (2:0).

Локомотив удари греда в 56-ата минута., а пет минути по-късно получиха дузпа. Зад топката застана Георги Минчев и не сгреши за 3:0.

Четвърт час преди края Пирин получи дузпа, но ударът на Аймен Суда бе спасен от Хоркаш.

Локомотив (Пловдив) измести Левски от четвъртата позиция и я зае с 38 точки. Пирин е на 14-о място с 16 точки.

ЛОКО (ПД) - ПИРИН 3:0
1:0 Алфа Конте (51'), 2:0 Бабакар Дион (54'), 3:0 Георги Минчев (64' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
5' Претенции за дузпа! Алфа Конте проби в наказателното поле на Пирин и бе съборен. Реферът подмина ситуацията.
11' Възможност за Пирин! Юго Комано излезе очи в очи с Хоркаш, но стреля в тялото на вратаря.
22' Шанс за Локомотив! Бабакар Дион получи в наказателното поле и стреля, но Ковальов се справи.
40' Георги Минчев стреля с глава, но на сантиметри от целта.
42' Претенции за дузпа! Бабакар Дион падна в наказателното поле  след сблъсък със защитник на Пирин. Реферът и ВАР замълчаха.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47' Пропуск на Локомотив! Джовани стреля технично, но топката прелетя покрай горния десен ъгъл.
48' Шанс и за Пирин! Иван Тасев опита силен изстрел, но встрани от целта.
51'  ГОООООЛ за Локомотив (Пловдив)! Алфа Конте засече топката от въздуха и откри резултата!
54'  ГОООООЛ за Локо (Пловдив)! Бабакар Дион проби по дясното крило и матира Ковальов с удар в далечния ъгъл.
56'  ГРЕДА за Локомотив (Пловдив)!
63'  ДУЗПА за Локомотив! Мартин Бачев влезе в краката на Георги Минчев в опит да изчисти топката, но го фаулира в наказателното поле.
64'  ГООООЛ за Георги Минчев след силен удар под напречната греда!
69' Шанс за Пирин! Аймен Суда опита да прати топката покрай Хоркач, но вратарят изби в корнер.
74'  ДУЗПА за Пирин! Ефе Али протегна крак срещу нахлуващия с топката Иван Тасев!
75'  СПАСЕНА ДУЗПА! Динко Хоркаш спаси удара на Аймен Суда!
90+3' Край на мача!

Локомотив ПловдивЛОКОМОТИВ (ПД): 23. Динко Хоркаш – 44. Ангел Лясков, 12. Ефе Али, 4. Мартин Паскалев  (86'  5. Тодор Павлов), 71. Оливер Камдем (77'  11. Петър Андреев), 21. Евандро (76' 22. Ивайло Иванов) , 10. Джовани, 17. Алфа Конте  (86'  6. Христо Иванов) , 7. Бабакар Дион , 14. Димитър Илиев (к) , 9. Георги Минчев
Резерви: Кристиан Томов, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев
Треньор: Александър Томаш

Пирин Благоевград ПИРИН: 12. Максим Ковальов – 83. Христо Попадийн, 38. Александър Дюлгеров (к), 29. Мартин Бачев , 27. Георги Върбанов, 4. Айуб Абу (60'  9. Станислав Костов), 73. Венцислав Бенгюзов (67'  8. Дмитро Семенив), 20. Аймен Суда, 11. Иван Тасев (82'  10. Даниил Кондраков), 17. Борис Тютюков (60' 7. Владимир Медвед), 19. Юго Комано (82'  30. Любимир Тодоров))
Резерви: 21. Йордан Димитров, 16. Мартин Георгиев, 25. Илиан Костов, 31. Александър Бучков
Треньор: Иво Тренчев

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР