ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Рени Камберова и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Локомотив (Пловдив) победи Славия с 2:1 като гост в мач от 25 кръг на efbet Лига. „Смърфовете“ се възползваха от грешки на вратаря Светослав Вуцов и отбраната на домакините, за да нанесат първата загуба на „белите“ от началото на пролетния дял на шампионата.

Първата възможност за гол през първата част беше в полза на гостите. В 18-ата минута Евандро стреля от фаул, топката тупна пред Светослав Вуцов и го удари в лицето, но излезе в корнер. В 33-ата минута Иван Минчев нямаше шанс, когато след центриране отдясно получи топката на точката на дузпата, но ударът му се отби от напречната греда. При последвалото разбъркване сериозно пострада нападателят на "белите" Владимир Николов. От главата му потече кръв и след като беше сериозно бинтован, той продължи да играе.

200 лв. Начален Бонус Спорт от efbet!

Три минути преди края на първото полувреме Локомотив (Пловдив) откри резултата. Светослав Вуцов излезе, за да пресече дълго подаване на Ангел Лясков. Вратарят на Славия обаче не уцели топката, а Евандро се възползва и се разписа на празна врата. Любопитното е, че Евандро бразилецът навърши 28 години, а Лясков днес празнува 26-ия си рожден ден.

На почивката имаше разправия между треньора на "белите" Златомир Загорчич и фен на домакините. Така и не се разбра какво е провокирало размяната на реплики.

През първия четвърт час на второто полувреме имаше възможности за гол и двата отбора. Мичи Нтело беше изведен сам срещу Вуцов, но вратарят успя да съкрати ъгъла и не допусна да бъде преодолян. Тони Тасев, Владимир Николов и Мартин Минчев опитаха неуспешно да застрашат младия страж на гостите Кристиан Томов. В 69-ата минута Славия изравни резултата. Тасев с глава засече центриране отдясно и прати топката във вратата.

Само три минути по-късно Локомотив (Пловдив) възстанови аванса си. След грешка на защитата на домакините и разбъркване в наказателното поле Димитър Илиев получи топката около точката на дузпата и без проблем порази вратата на Светослав Вуцов.

С този успех Локомотив (Пловдив) събра актив от 47 точки и излезе на четвърто място, изпреварвайки Левски, който е с 45 и по-късно днес гостува на последния Етър. Славия остана на десета позиция с 29 точки, колкото има и 11-ият Берое.

В следващия кръг за тима на Златомир Загорчич предстои гостуване на Левски. Поредното издание на най-старото столично дерби е на 29 март (петък) от 19:00 часа. На следващия ден от 16:30 часа „черно-белите“ приемат Лудогорец.

СЛАВИЯ – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Евандро (42), 1:1 Тони Тасев (69), Димитър Илиев (72)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 37. Венцислав Керчев , 55. Ивайло Марков (90-6. Мартин Георгиев), 19. Чунг Нгуен До, 27. Емил Мартинов (80-17. Ерол Дост), 73. Иван Минчев, 8. Емил Стоев (58- 11.Кристиан Добрев), 88. Тони Тасев  (80-14. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов (80- 9.Мартин Сораков)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 6. Мартин Георгиев, 9. Мартин Сораков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 22. Куентин Зеедорф, 71. Кристиян Стоянов, 93. Исак Соле
Треньор: Златомир Загорчич

PFK Lokomotiv Plovdiv 1926Локомотив (Пловдив): 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков, 91. Хохе Сегура, 12. Ефе Али (46-22. Ивайло Иванов ), 5. Тодор Павлов, 71. Оливие Кандем, 17. Мартин Райнов  (46-15. Мартин Петков ), 21. Евандро  (90-4. Мартин Паскалев), 7. Бабакар Дион  (90+1-6. Христо Иванов), 14. Димитър Илиев , 9. Мичи Нтело (73-10. Йоан Баи)
Резерви: 88. Мартин Луков, 4. Мартин Паскалев, 6. Христо Иванов, 10. Йоан Баи, 11. Петър Андреев, 15. Мартин Петков, 16. Кристиян Пешов, 19. Владимир Медвед, 22. Ивайло Иванов
Треньор: Александър Томаш

София, ст. „Александър Шаламанов“
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
18 -  Евандро стреля опасно от фаул, топката тупна пред Вуцов и го удари в лицето, но за късмет на вратаря излезе в корнер
30 - Тони Тасев опита изненадващ далечен удар от фаул, а топката мина малко над вратата на Локомотив (Пловдив)
33 -  ГРЕДА! Иван Минчев получи топката на точката на дузпата след центриране отдясно на Ертан Томбак и стреля, но топката се отби в напречната греда.
33 -  При последвалото разбъркване Владимир Николов от Славия и Тодор Павлов от Локомотив (Пловдив) си удариха главите и паднаха на терена. По лицето на Николов има кръв и се наложи съдията Валентин Железов даде медицинско прекъсване. След като главата му беше сериозно превързана, нападателят на Славия се завърна в игра
42 -  ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) повежда в резултата. Светослав Вуцов излезе извън наказателното поле, за да изчисти топката при дълъг пас на Ангел Лясков, но не успя да я уцели. От това се възползва Евандро, който нямаше проблем да се разпише на празна врата
45+7 - Край на първото полувреме
-------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
51 - Тони Тасев плонжирайки засече с глава центриране от фаул, но не създаде никакви проблеми за Кристиан Томов
55 -  Мичи Нтело беше изведен в добра позиция след дълъг пас на Ангел Лясков, Вуцов обаче излезе, смали ъгъла и не позволи да бъде преодолян
58 - Владимир Николов получи топката в наказателното поле, но се засуети и не успя да отправи удар към вратата
60 - Мартин Минчев опита далечен удар, но Томов улови без проблем
68 - Евандро с техничен удар от фаул опита да прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Славия, но Вуцов улови без проблем
69 - Далечен удар на Чунг Нгуен До мина над вратата на Локо
69 -  ГОООЛ!!! Славия изравни. Ертан Томбак центрира почти от аутлинията отдясно, а на далечната греда Тони Тасев беше оставен сам и се разписа с глава
72 -  ГОООЛ! Локомотив (Пловдив) върна аванса си. След грешка на защитата и разбъркване в наказателното поле Димитър Илиев получи топката около точката на дузпата и без проблем я прати в мрежата.