Локомотив (Пловдив) победи Пирин (Благоевград) с 2:1 у дома в двубой от първия кръг на Efbet лига.

Срещата бе наблюдавана на бившия национал и претендент за властта в БФС Димитър Бербатов, който обаче не донесе късмет на бившия си тим.

Мачът започна с лек натиск на домакините, които пропуснаха да открият резултата още във втората минута. Вместо това Пирин поведе в деветата, след стана Станислав Костов получи топката зад защитата и преодоля вратаря на съперника за 1:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

До края на полувремето Локомотив пое контрола върху топката, но така и не стигаше до точен удар. Това се промени в 42-ата минута, когато страхотен пробив на Карагерен завърши с пас към Боруков и той изравни (1:1).

Именно Боруков бе в основата на две добри атаки за домакините от Пловдив в началото на втората част, но без резултат. След час игра Локо стигна до обрата след пробив на Витанов, при който Карагерен бе изведен отляво и не сгреши.

До края и двата отбора опитаха да променят резултата, но той се запази.

ЛОКО (ПД) - ПИРИН 2:1
0:1 Станислав Костов (9'), 1:1 Преслав Боруков (42'), 2:1 Бирсент Карагерен (61')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача. Димитър Бербатов е сред феновете на трибуните.
9'  ГООООЛ! Станислав Костов се озова в добра позиция в наказателното поле, получи топката и я вкара във вратата на Локо (Пловдив). След гола останаха съмнения за засада, но след ВАР попадението бе признато.
42'  ГООООЛ за Локо (Пловдив)! Отбраната на Пирин бе разсечена от пробив на Бирсент Карагерен. Той чукна топката към дебнещия Преслав Боруков, а нападателят се разписа без проблем за 1:1.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
61'  ГООООЛ за Локо (Пловдив)! Бирсент Карагерен получи топката вляво от вратата и я прекара покрай вратаря за 2:1.
90' Край на мача!

Лок. ПловдивЛОКО (ПД): 1. Илко Пиргов – 20. Милош Петрович, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 19. Александър Василев – 34. Петър Витанов (90+2' 5. Тодор Павлов) , 15. Пиер Зебли  – 9. Бирсент Карагарен  (89' 25. Христо Иванов) , 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион (76 11. Ивайло Димитров) – 99. Преслав Боруков
Резерви: 23. Динко Хоркаш, 6. Петър Андреев
Треньор: Александър Томаш

Пирин БлагоевградПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 23. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 10. Славчо Шоколаров (56'  73. Венцислав Бенгюзов) 29. Станислав Костов   (64'  9. Преслав Йорданов ) , 6. Юлиян Попев (90'  20. Даниел Иванов), 7. Китан Василев (64' 2. Юки Айзо)
Резерви: 1. Марио Кирев, 8. Емил Янчев, 45. Христофор Хубчев
Треньор: Красимир Петров

Съдия: Драгомир Драганов
Стадион: "Локомотив", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022