Локомотив (Пловдив) победи Дунав с 4:1 в среща от 25-ия кръг на Първа лига, след като нямаше успех над русенци за първенство от 2017 година. "Смърфовете" съвсем заслужено стигнаха до трите точки, отправяйки повече и по-точни удари към стража на гостите.

Между 24-ата и 34-ата минута феновете в Пловдив се насладиха на голово шоу с три попадения дело на Димитър Илиев (24') и Един Бахтич (34') за Локо, и Исмаил Иса (30') за Дунав. Димитър Илиев пък вкара за 3:1 в продължението на първата част в 100-ия си мач за пловдивчани.

През втората част Анте Аралица на няколко пъти беше близо до четвърти гол за Локо, но не успя да се разпише.  Игор Банович обаче успя и вкара секунди преди края за крайното 4:1. Успехът повтаря резултата от предишното домакинство на Локомотив преди седмица, когато съперник беше Берое.

Пловдивчани вече са на осмо място в класирането, докато Дунав е предпоследен.