Локомотив (Пловдив) продължава със страхотното си представяне. Тимът на Едуард Ераносян победи с 2:0 Монтана като домакин  в среща от 16-ия кръг на Първа лига, постигайки пети успех в последните седем мача във всички турнири (бел. ред. - пловдивчани имат и две равенства).

Срещата на "Лаута" се игра при изключително тежки метеорологични условия. Снегът, който валеше обилно, беше покрил целия терен и в 25-ата минута двубоят беше прекъснат, за да бъде почистен.

Само три минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Веселин Марчев засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата на Христо Иванов.

В последната минута на първата част Мартин Камбуров пропусна чудесна възможност да удвои. Нападателят излезе сам срещу противниковия страж, но не успя да го преодолее.

След почивката Локомотив (Пловдив) продължи да е по-активният отбор, но така и не съумя да реализира. Най-чистата ситуация за Монтана дойде в 64-ата минута, когато Сергей Георгиев проби в противниковото наказателно поле и пусна пас към Атанас Илиев. Нападателят стреля, но право в тялото на Кирил Котев.

В 74-ата минута Камбуров бе близо до първия си гол в срещата, след като получи пас от Димо Бакалов. Голмайсторът на Локомотив елиминира стража на гостите но не успя да уцели вратата. Девет минути по-късно той се разписа все пак. Капитанът на домакините остана сам срещу Христо Иванов и не сбърка, оформяйки крайния резултат.

Във временното класиране Локомотив излезе на 4-о място с актив от 26 точки. Монтана заема последната 14-а позиция с 8 пункта.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - МОНТАНА 2:0
1:0 Марчев (28), 2:0 Камбуров (83)

Резултат с изображение за локомотив пловдивЛокомотив (Пловдив): 16. Ел Харуби, 71. Крумов, 6. Котев, 5. Виданов, 14. Горанов, 23. Луке (Бакалов), 10. Марчев, 19. Велковски , 37. Хамуд (Райнов ), 9. Кики (Йевтовски), 11. Камбуров (к)
Резерви: 1. Пиргов, 44. Ив. Марков, 4. Йевтовски, 18. Райнов, 27. Бакалов, 39. Умарбаев, 21. Карагарен
Tреньор: Едуард Ераносян

Резултат с изображение за монтана фкМонтана: 1. Христо Иванов, 23. Шоко, 3. Иван Михов, 29. Бамба, 14. Христо Контохристос, 6. Тихомир Трифонов (Атанасов), 25. Костадин Дяков, 8. Георги Коруджиев(Илиев), 22. Сергей Георгиев, 11. Андеас Васев (Генов), 16. Стивън Петков
Резерви: 33. Ив. Василев, 17. Веселинов, 19. Чапаев, 28. Маркиньос, 10. П. Атанасов, 7. Генов, 9. Ат. Илиев
Треньор: Атанас Джамбазки

Съдия: Стефан Апостолов