Локомотив (Пловдив) постигна първа домакинска победа от началото на сезона, след като надделя с 3:1 над Верея в мач от седмия кръг на Първа лига. Мартин Камбуров вкара петия си гол в първенството, с което оглави голмайсторската листа. Влезлият като резерва Парвиз Умарбаев удвои за „смърфовете“, реализирайки първото си попадение в родния шампионат. Третият гол дойде след асистенция на Умарбаев, а автор на попадението бе Кирил Котев. За Верея точен бе Момчил Цветанов, който направи 1:1 през първото полувреме и вкара първото попадение за тима си като гост.

Съперниците започнаха срещата с опасности пред двете врати в първите 3 минути, след което успокоиха темпото.

Локомотив все пак откри в 9-ата минута, след като при пробив по левия фланг Иван Караджов намери Мартин Камбуров в наказателното поле, който с глава матира Иван Караджов.

В 16-ата минута Момчил Цветанов изравни, след като бе изведен очи в очи срещу Илко Пиргов и го прехвърли за 1:1.

Впоследствие съперниците задържаха топката в средата на терена в опит да се надхитрят. След 35-ата минута напрежението се изостри и на главния съдия Валентин Железов му се наложи да покаже 5 жълти картона за първото полувреме, за да успокои страстите.

Верея се опита да изненада „смърфовете“ с бърза контраатака в началото на срещата, но домакините бързо овладяха контрола на топката, което даде резултат в 53-ата минута, когато току-що влезлият като резерва Парвиз Умарбаев направи резултата 2:1.

След попадението Верея се хвърли да изравнява, а играта се накъса заради множество нарушения от страна и на двата отбора.

След 60-ата минута Локомотив овладя средата на терена и изтегли играта в противниковата половина.

В 90-ата минута Локомотив направи победата си още по-категорична, след като Кирил Котев получи пас от Умарбаев и с глава направи 3:1.

„Смърфовете“ са девети в класирането с 9 точки, докато Верея е пети с 10.

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ВЕРЕЯ 3:1
1:0 Мартин Камбуров (9), 1:1 Момчил Цветанов (16), 2:1 Парвиз Умарбаев (53), 3:1 Кирил Котев (90)

Двубоят по минути с БЛИЦ

1- Симеон Райков пробва удар от 25 метра, но топката мина далече от вратата.

3 - Опасна атака за Монтана по десния фланг. Илиян Йорданов намери непокрития Момчил Цветанов около дузпата, но изстрелът му мина над вратата.

9 - Гооол! Мартин Камбуров с глава от малкото наказателно поле не остави шансове на Иван Караджов след пас на Иван Горанов по левия фланг.

13 - След атака по десния фланг за домакините, защитник на Верея отби топката, която попадна в Камбуров, но ударът му мина над вратата.

16 - Гооол! Момчил Цветанов бе изведен очи в очи срещу Илко Пиргов и го прехвърли за 1:1.

28 - Георги Андонов с глава изкара топката в аут, след центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на гостите.

35 - Райков стреля опасно, топката се удари в бранител на Верея и не стигна до Караджов.

45 - 2 минути продължение на първото полувреме.

45+1 - Опасност пред вратата на Верея след корнер. Ванчо Траянов стреля право в Караджов, а в крайна сметка защитата изчисти.

------------

49 -Амаду Сукуна пропиля страхотна възможност за Верея след като се размина с топката около дузпата при бърза контраатака по десния фланг.

53 - Гооол! Току-що влезлият като смяна Парвиз Умбарбаев се възползва от рикошет и с фронтален удар от границите на наказателното поле отново изведе "смърфовете" напред в резултата.

59 - Караджов спаси удар на Камбуров от 15 метра след пробив на домакините отдясно и рикошет в крака на бранител на Верея.

70 - Мартин Камбуров отправи фронтален удар от около 20 метра, но право в ръцете на Караджов.

72 - Сукуна пробва коварен диагонален удар от 16 метра, но топката премина покрай лявата греда на Пиргов.

76 - Грешка в защитата на Верея остави Карагерен очи в очи с Караджов, но вратарят парира прехвърлящия му удар.

90 - Гооол! Умарбаев, след пробив отдясно, качи топката на главата на Кирил Котев, който от дузпата вкара трети гол за Локо.

90 - 4 минути продължение.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 28 Илко Пиргов, 71 Пламен Крумов (87 smqna.jpg 18 Мартин Райнов), 6 Кирил Котев , 7 Георги Вълчев, 14  Иван Горанов, 17 Ванчо Траянов, 22 Осама Рашид, 9 Дани Кики jalt.jpg  (52 smqna.jpg 39 Парвиз Умарбаев ), 13 Симеон Райков (68 smqna.jpg 27 Димо Бакалов),  11 Мартин Камбуров jalt.jpg, 21 Бирсент Карагерен

Резерви: 6Ясеин Каруби, 15 Димитър Везалов, 18 Мартин Райнов, 19 Димитър Велковски,  27 Димо Бакалов,  10 Веселин Марчев,  39 Парвиз Умарбаев
Треньор: Илиан Илиев

ВЕРЕЯ: 12 Иван Караджов, 77 Педро Еуженио, 5 Илия Мунин jalt.jpg,  3 Владимир Зафиров, 15 Костадин Слаев jalt.jpg, 11 Илиян Йорданов (70 smqna.jpg 39 Методи Костов), 25 Георги Ангелов jalt.jpg , 10 Елиаш Да Силва (86 smqna.jpg 7 Светослав Диков jalt.jpg), 14 Георги Андонов, 7  Момчил Цветанов (90 smqna.jpg 6 Илиас Хасани), 9 Амаду Сукуна

Резерви: 1 Пламен Колев, 7 Светослав Диков, 33 Мирослав Енчев, 39 Методи Костов,  6 Илиас Хасани,  8 Александър Пашценко, 71 Иван Винков

Треньор: Александър Томаш