Локомотив Пловдив записа първи мач без загуба от началото на лятната си подготовка. “Смърфовете" завършиха наравно 2:2 със Славия в контролна среща, която е част от четиристранен турнир в Банско. Пловдивчани сложиха край на серията от пет поредни поражения в летните контроли.

Славия излезе напред в резултата чрез попадение на Жуниор още в 9-ата минута. В 53-ата минута капитанът на Локомотив Пловдив Здравко Лазаров изравни, а в 65-ата минута Габор Ерош направи 2:1 за Локо. В 71-ата минута Георги Христов реализира за крайното 2:2. В последните минути главният рефер не зачете гол Атанас Рибарски от Локо Пд заради засада. Срещата изгледаха Коко Динев и Венци Стефанов, който в края на мача се разкрещя на съдията заради пускането на по-груба игра./БЛИЦ