Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Черно море с голове на Мартин Камбуров и Дани Кики в мач от 35-ия кръг на "А" група. За гостите точен беше бившият играч на "смърфовете" Георги Илиев.

С успеха "смърфовете" събраха 46 точки, с колкото е и Славия, който победи с 1:0 Левски на "Герена". Локомотив и "белите" спорят за четвъртото място. В последния кръг "черно-белите" играят срещу Пирин, а Славия приемат Монтана в София. На предстоящия финал за Купата на България пък почитателите на клуба от "Лаута" ще трябва да стискат палци за ЦСКА срещу Монтана. Ако "армейците" спечелят трофея, четвъртият от "А" група ще се класира за Лига Европа.

Двубоят започна с натиск на "смърфовете" и в 7-ата минута Камбуров удари греда. В 13-ата минута обаче асът на Локомотив опъна мрежата - 1:0. Нападателят вкара своето 18-о попадение от началото на сезона, с което извоюва петия си голмайсторски приз. Преследвачът му Клаидиу Кешеру има 15 гола, но няма как да го догони, тъй като приключи сезона в "А" група. Голмайсторът на Лудогорец вече се присъедини към националния отбор на Румъния преди Евро 2016.

За попадението на Камбуров асистира Крум Стоянов. В 26-ата минута Камбуров се откъсна от защитата на "моряците", но изстрелът му бе спасен от сръбския вратар Александър Чанович.

През второто полувреме Черно море стигна до изравняване в 55-ата минута. Капитанът на гостите Георги Илиев завърши с точен удар многоходова акция на колегите си - 1:1.

В 59-ата минута домакините пак поведоха. Крум Стоянов записа втора асистенция на сметката си. Този път сливналията подаде точно на Дани Кики, който вкара за крайното 2:1.

ЛОКОМОТИВ (Пд) - ЧЕРНО МОРЕ 2:1
1:0 Мартин Камбуров (13), 1:1 Георги Илиев (55), 2:1 Дани Кики (59)

Двубоят по минути:
7 - ГРЕДА! Мартин Камбуров разтресе напречната греда на вратата на Черно море.
13 -  ГОООЛ! Мартин Камбуров дава преднина на Локомотив (Пловдив) - 1:0!
26 - Александър Чанович спасява удар на Камбуров.
30 - ОПАСНО! Бакари подаде към Георги Илиев, който стреля, но Ел Харуби успя с върха на пръстите си да избие топката.
45+1 - Край на първото полувреме.
-------------
55 - ГОООЛ! Черно море изравнява - 1:1! Георги Илиев реализира с помощта на рикошет и топката се озова в мрежата на Ел Харуби.
59 -
ГОООЛ! Домакините отново повеждат - 2:1! Крум Стоянов центрира отлично отляво и асистира и за втория гол - дело на току-що влезлия Дани Кики, който опъна мрежата на гостите от Варна.
72 - ОПАСНО! Решителна намеса на Чанович след изстрел на Камбуров.
77 - ОПАСНО! Коварен изстрел от фаул на Георги Илиев, Ел Харуби изби в корнер.