Локомотив (Пловдив) победи Витоша (Бистрица) с 2:1 в мач от 13 кръг на Първа лига. Това е първи успех на „смърфовете“ за последните четири мача, като преди днешната среща бяха в серия от две поредни загуби. Витоша пък записа трето последователно поражение.

Срещата започна с възможности и за двата отбора, но по-чистото беше за гостите. В 15-ата минута Григор Долапчиев от границата на вратарското поле стреля в тялото на вратаря Луков. Четири минути по-късно Локомотив получи дузпа, след като Михаил Милчев събори Вилим Посинкович в наказателното поле. Димитър Илиев не сбърка при удара от бялата точка и откри резултата. По този начин той спря серията от 300 поредни минути на "смърфовете" без отбелязан гол.

Последваха нови две възможности за Витоша (Бистрица) и отново „черно-белите“ стигнаха до гол. Ален Ожболт получи топката в наказателното поле, със завъртане се освободи от двама пазачи и технично прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Християн Василев.

Димитър Илиев опита по красив начин да вкара трети гол за домакините в началото на второто полувреме, но ударът му от воле от границата на наказателното поле мина встрани от вратата. До попадение стигнаха гостите от Бистрица.

В 72-ата минута Румен Гьонов проби отдясно и по земя пусна към точката на дузпата, където Григор Долапчиев с десния крак успя да прати топката във вратата. Четвърт час преди края Бирсент Карагерен получи шанс да възстанови аванса на тима си от два гола, след като проби през центъра на отбраната и преодоля вратаря Василев, но от малък ъгъл би в аут.

С този успех Локомотив (Пловдив) събра 20 точки и излезе на пето място в класирането, точно пред съгражданите си от Ботев. „Канарчетата“, които по-късно днес гостуват на Ботев (Враца) също имат 20 точки, но и мач по-малко. Витоша (Бистрица) е десети с 13 точки.

ПЪРВА ЛИГА - СЕЗОН 2018/2019

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) – ВИТОША (БИСТРИЦА) 2:1
1:0 Димитор Илиев (20-дузпа), 2:0 Ален Ожболт (41), 2:1 Григор Долапчиев (73)

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
1 – начало на мача
15 -  Григор Долапчев проби по дясното крило и на границата на вратарското поле намери Четин Садула, който стреля в тялото на Луков
19 -  ДУЗПА за Локомотив. Посинкович беше фаулиран от Милчев в наказателното поле и съдията Драганов показа бялата точка
20 -  ГОООЛ!! Димитър Илиев е точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар
32 - Удар на Григор Долапчиев от границата на наказателното поле, топката минава встрани от вратата
37 -  Купенов с глава засече центриране от корнер, но над вратата на Локомотив
41 -  ГОООЛ!! Ален Ожболт получи топката в наказателнот ополе, завъртя се, освободи се от двама бранители и с техничен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Василев
43 - Долапчиев стреля от фаул, но над вратата
45+1 - Край на първото полувреме
---------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
52 - Димитър Илиев от дъгата на наказателното поле стреля от воле, но встрани от вратата
72 -  ГОООЛ!! Григор Долапчиев се разписа за Витоша, след като от наказателното поле засече с десния крак центриране по земя на Румен Гьонов отдясно
76 -  Току-що влезлият в игра Карагерен проби през центъра на защитата на Витоша, преодоля и вратаря Василев, но прекалено скъси ъгъла си и стреля в аут
90+3 - Край на мача

Локомотив (Пловдив): 71.Мартин Луков, 20.Милош Петрович, 5.Асен Георгиев, 50.Йосип Томашевич, 6.Стивън Езе, 34.Игор Банович, 29.Янко Ангелов, 91.Абделхаким Буна, 44.Вилим Посинкович  (90+2-15.Димитър Везалов), 12.Ален Ожболт  (74-9.Бирсент Карагерен), 14.Димитър Илиев  (87-10.Парвиз Умарбаев)
Резерви: 22.Йордан Йотов, 25.Лукас Масоеро, 15.Димитър Везалов, 61.Елитон, 9.Бирсент Карагарен, 13.Симеон Райков, 10.Парвиз Умарбаев
Треньор: Бруно Акрапович

Витоша (Бистрица): 97.Християн Василев, 2.Тодор Гочев, 6.Румен Гьонов, 11.Даниел Кутев, 94.Михаил Милчев, 24.Георги Купенов, 45.Григор Долапчиев  , 80.Лъчезар Котев  (85-17.Михаил Петров), 88.Ивайло Лазаров, 99.Стефан Христов, 14.Четин Садула
Резерви: 33.Николай Радев, 4.Кристиан Узунов, 10.Георги Амзин, 7.Кристиян Кочилов, 17.Михаил Петров, 18.Петко Цанков, 66.Иван Вълчанов
Треньор: Росен Кирилов

Пловдив, ст. Локомотив“
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация , контузия