Локомотив (Пловдив) започна контролите това лято с победа с 3:1 над Септември (Симитли) в село Говедарци. Точни в дебютната проверка от подготовката за новия сезон бяха Лукас Салинас, Бирсент Карагарен и юношата Александър Колев, а за тима от Втора лига вкара друг млад футболист -19-годишният Димитър Митев.

Двата тима отправиха по един удар към противниковата врата, но без успех, в началните минути, а в 20-ата Локомотив поведе с хубав гол на Лукас Салинас. Халфът пое с гръб към вратата, след което се обърна и видя, че вратарят на Септември е излязъл леко напред. Салинас стреля технично и прехвърли Любомир Георгиев за 1:0. Първото полувреме завърши с втория гол за Локомотив, отбелязан от Александър Иванов. Той получи подаване в наказателното поле и с левия си крак прати топката в обратния ъгъл.

В 54-ата минута Димитър Митев намали изоставането на тима от Симитли. Той изпревари всички в наказателното поле след центриране от ъглов удар и с глава прати топката в обратния ъгъл на вратата зад резервния страж Кристиан Томов. В 64-ата минута в игра за Локомотив се появиха тримата национали Димитър Илиев, Бирсент Карагарен и Георги Минчев. В 86-ата минута Димитър Илиев пропусна дузпа за Локомотив. Той заложи на различно изпълнение. Вместо да стреля по земя, както прави по принцип, Илиев заложи на силата и стреля над горната греда.

Две минути по-късно прошка нямаше и пловдивчани вкара трети гол във вратата на Септември. Бирсент Карагарен получи топката в наказателното поле, финтира двама защитници и с техничен удар преодоля Ганев.

ЛОКОМОТИВ - СЕПТЕМВРИ 3:1
1:0 Лукас Салинас (20)
2:0 Александър Иванов (45)
2:1 Димитър Митев (54)
3:1 Бирсент Карагарен (88)

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Видол Селменски, Емил Янчев, Николай Николов, Мартин Паскалев, Иван Арамазов, Александър Колев, Лукас Салинас, Георги Мавродиев, Алкесандър Иванов, Конър Руан;

СЕПТЕМВРИ: Любомир Георгиев, Кирил Мотавджийски, Слави Косов, Виктор Марковски, Крум Николов, Иван Петров, Христо Младенов, Николай Замфиров, Васил Божинов, Анатоли Лулейски, Уилсън Барбоса