Раздираният от скандали Локомотив (Пловдив) се наложи с 2:1 като гост над завърналия се в българския футболен елит Етър. Със срещата в Ловеч пък бе даден стартът на сезон 2017/18 в Първа лига.

Веселин Марчев откри резултата след малко повече от 30 минути игра, а в самия край на първото полувреме Дани Кики удвои. Малко преди края на мача Цветомир Тодоров отбеляза почетния гол за домакини след прекрасно изпълнение на пряк свободен удар.

Преди началото на мача пък стана ясно, че истински трус е разлюлял пловдивския клуб. Капитанът и звезда на тима Мартин Камбуров е влязъл в словесни пререкания с президента Христо Крушарски, вследствие на които беше изваден от групата за мача. Впоследствие стана ясно, че той повече няма да носи черно-белия екип.

Играчите на двата тима подходиха плахо в началото на двубоя и не съумяха да сътворят никакви интересни ситуации пред някоя от двете врати. Първият точен удар в мача дойде в 22-ата минута, когато Дани Кики стреля от дистанция. Изпълнението обаче не затрудни Кирил Акалски, който улови без затруднения.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Ванчо Траянов намери по прекрасен начин с дълъг пас Веселин Марчев. Последният, останал сам срещу стража на Етър, не пропусна шанса да прати топката във вратата на домакините - 0:1.

В последната секунда на първата част гостите удвоиха преднината си. Точен бе Дани Кики с премерен шут с левия крак от границата на наказателното поле.

През втората част Етър се впусна в търсене на изравняване. Тимът на Станислав Генчев пое инициативата и създаде няколко добри ситуации за гол.

Така се стигна до 84-ата минута, когато натискът на "болярите" даде резултат. Влезлият като резерва Цветомир Тодоров изпълни по прекрасен начин пряк свободен удар и прати топката във вратата на Пиргов.

Попадението даде импулс в играта на Етър, който се втурна в предни позиции. Иван Петков на два пъти беше много близо до гола, но не съумя да порази целта. В крайна сметка до края голове не паднаха и Локомотив се поздрави с успеха.

ЕТЪР - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Марчев (31), 0:2 Кики (45+2), 1:2 Toдоров (84)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
10 - Без интересни ситуации в първите минути на двубоя.
23 -  Дани Кики стреля от дистанция, но Кирил Акалски улавя без особени затруднения.
31 -  ГОООЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Веселин Марчев изкочи зад отбраната на Етър и не пропусна да се разпише, останал сам срещу Акалски.
43 -   Димо Бакалов стреля от пряк свободен удар, но топката минава над вратата на Акалски.
45+2 -  ГОООЛ ЗА ЛОКО (ПЛОВДИВ)! Дани Кики удвоява с техничен удар с левия крак от границата на наказателното поле
45+3 - Край на първата част!
-----------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
66 -  Мартинович засече с глава центриране на Димо Бакалов, но топката излиза в аут.
67 -  Цветомир Тодоров от Етър стреля от точката за изпълнение на дузпа, но Илко Пиргов спасява.
84 -  ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Цветомир Тодоров се разписва от пряк свободен удар!
90 -  Иван Петков стреля с глава, но топката минава покрай вратата на Локомотив (Пловдив).
90+4  Иван Петков с глава създаде последната възможност, но Илко Пиргов спаси.
90+4 - Край на мача!

Състави:

Резултат с изображениеЕтър: 12.Кирил Акалски, 14.Веселин Минев, 21.Венцислав Василев, 4.Иван Скерлев, 25.Александър Александров , 8.Румен Руменов, 22.Димо Атанасов , 11.Стефан Неделчев (66Тодоров ), 17.Чавдар Ивайлов (46Кямил), 20.Яни Пехливанов , 20.Тодор Колев (55Петков)
Резерви: 29.Христо Иванов, 5.Михаил Минков, 7.Мартин Станкев, 6.Джихат Кямил, 15.Кольо Станев, 9.Иван Петков, 10.Цветомир Тодоров
Треньор: Станислав Генчев

Резултат с изображениеЛокомотив: 38.Илко Пиргов, 15.Димитър Везалов (22Велковски), 6.Пламен Николов , 71.Пламен Крумов, 44.Ивайло Марков, 19.Ванчо Траянов, 10.Веселин Марчев , 20.Пауло Серджо (65Йевтовски), 27.Димо Бакалов, 77.Дино Мартинович (80Ангелов), 9.Дани Кики
Резерви: 40.Мори Диао, 4.Стефан Йевтоски, 90.Янко Ангелов, 22.Архан Исуф, 19.Димитър Велковски
Треньор: Воин Войнов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка