Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 в контрола от елитния гръцки Олимпиакос Волос. Срещата се игра във Волос пред около 3500 фенове. Тимът от Волос завърши на пето място в първенството на Гърция в миналия шампионат.

Резултатът беше открит още в 6-ата минута. Хуан Мартин напредна отдясно, навлезе в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията към Акоста, който реализира за 1:0. Футболистите на Локомотив имаха претенции за засада, но такава не бе отсъдена. На полувремето страничният рефер се извинил на българската скамейка заради неотсъдената засада.

След почивката нервите на терена продължиха. След сблъсък между Дарио Захора и играч от гръцкия тим, главният рефер помоли щаба на българите да извади хърватина. Само две минути по-късно, в 53-ата играчите на Олимпиакос стигнаха до нов гол. Попадението дойде след изненадващ удар на Акоста от 27-28 метра, който вкара за 2:0. Локо (Пд) върна едно попадение в 59-ата минута след отлична триходова комбинация. Христо Златински намери Здравко Лазаров отляво, капитанът центрира успоредно на голлинията и Йордан Тодоров вкара топката в мрежата на Олимпиакос за 1:2./БЛИЦ