Локо (Сф) победи третодивизионния Сливнишки герой с 2:0 в контрола, която се игра на стадиона в Сливница. Над 400 души се възползваха от хубавото време и дойдоха да видят любимците си срещу елитния тим. За столичани се разписаха мароканецът Идриси и юношата Александър Манолов.

Треньорът на “железничарите” Диян Петков започна с основния си състав, като атаката бе водена от Дормушали Саидходжа. В първия половин час на двубоя гостите имаха превес, а късмета си да вкарат опитаха Светослав Дяков и Идриси. Домакините също създадоха едно опасно положение, но Валентин Галев се намеси добре.

В 36-ата минута Саидходжа удари греда. При следващата атака Добрев центрира, а Идриси засече и откри резултата.

След почивката Локомотив продължи да играе по-добре. В 61-ата минута Манолов направи 2:0, след като бе изведен сам срещу вратаря. До края на мача домакините имаха шанс да отбележат почетно попадение и да зарадват феновете си, но удар на Григоров попадна в гредата.

Сливнишки герой е лидер в класирането на Югозападната "В" група с 61 точки, с 5 повече от втория Витоша (Бистрица)./БЛИЦ

Съставът на Локомотив: Галев, Савич, Върбанов, Лахчев, Добрев, Горанов, Св. Дяков, Идриси, Дафчев, Атанасов, Саидходжа (Пейков, Романов, Иво Димитров, Гаров, Пр. Йорданов, Манолов, Васев, Донев, Караджинов