Локомотив (София) победи Черно море с 3:2 на стадиона в квартал "Надежда" и по този начин дръпна с 3 точки на варненци в битката за третото място. Домакините записаха седма поредна победа от началото на пролетния дял на първенството.

Първият гол за "железничарите" вкара Дарко Савич в 36-ата минута, който с красив и силен шут извън наказателното поле прати топката във вратата на Карамфил Илчев. Минута преди края на първото полувреме Алекс изравни след точно изпълнена дузпа за нарушение срещу Йордан Юруков.

През второто полувреме домакините поведоха още в 57-ата минута след попадение на Виктор Шпишич, който получи хубаво извеждащо подаване от Караджинов. В 72-ата минута Балдовалиев засече с глава центриране на Шпишич и направи 3:1. Преди това Камбуров можеше да реализира от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над вратата.

Почетното попадение за гостите реализира Йордан Юруков в 86-ата минута, който с глава засече центриране на Алекс./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
Срещата започна с едно минутно мълчание в памет на проф. Шойлев
1 – Начало на мача
2 - Алекс центрира от фаул, топката е избита. Даниел Георгиев стреля силно, но в аут
4 - Много неточен удар на Алекс развесели агитката на столичани
11 - Юруков стреля фронтално от 40 метра, но топката се отби от стената
13 - Центриртане в наказателното поле на Черно море и корнер за Локомотив. След изпълнението му не се получи нищо интересно
19 - Юруков центрира от корнер, топката бе избита в нов корнер, след който Танко Дяков извърши нарушение в нападение
22 - Първо чисто положение за Локомотив. Шпишич получи добра топка, но Илчев го изпревари. След корнер Камбуров би в аут
27 - Шпишич влезе отдясно в наказателното поле, но защитник на Черно море му затвори ъгъла и му отне топката
36 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Дарко Савич, който с плътен и мощен удар извън наказателното поле прати топката във вратата на Карамфил Илчев
39 -
хубава атака на Шпишич отдясно, влезе в наказателното поле, излъга един защитник, но следващият го спря и изчисти топката в корнер
42 - ДУЗПА за Черно море, Иван Пасков фаулира връхлитащия Йордан Юруков в наказателното поле. Георги Марков получи жълт картон за реплика
44 - ГООЛ за Черно море, голмайстор Александър Александров от дузпа
45 -
една минута продължение на първото полувреме
45+1 - Балдовалиев стреля от пряк свободен удар, но топката минава покрай десния страничен стълб на вратата пазена от Илчев
45+1 - край на първото полувреме, Локо (Сф) и Черно море се разделят за почивка при резултат 1:1
----------------------------------------------------------------
На полувремето Христо Златински сменя Дяков
46 - начало на второто полувреме
47 - хубав удар на Александър Александров, но топката минава на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на домакините
54 - атака на Локо (Сф), извършен е обаче фаул срещу Радослав Бачев
56 - атака на Черно море, Дани Георгиев получи топката вдясно в наказателното поле, но вместо да стреля, пеши да центрира и домакините се справиха
57 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Виктор Шпишич, който получи топката в средата на наказателното поле от Караджинов и сам срещу вратаря Илчев не сгреши
59 -
центриране на Алекс от пряк свободен удар в наказателното поле на домакините, Миро Манолов намери топката със задна ножица, но я прати в аут
61 - изстрел на Мартин Камбуров от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри над вратата
65 - Даниел Георгиев получи контузия след сблъсък с вратаря на домакините Галев. Играчът на Черно море бе изнесен на носилка
69 - атака на Миро Манолов отляво, влезе в наказателното поле, стреля, но в аут
69 - Даниел Георгиев не можа да продължи и бе заменен от Тодор Колев
70
- смяна в състава на Локо (Сф), на мястото на Димо Атанасов влиза Румен Горанов
72 - ГООЛ за Локо (София), голмайстор Зоран Балдовалиев, който засече подаване на Шпишич отдясно
77 -
гостите съвсем се отпуснаха, след като получиха трети гол
81 - Алекс центрира в наказателното поле на домакините, но Галев лови
85 - атака на Миро Манолов отдясно, но Горанов чисти в корнер
86 - ГООЛ за Черно море, голмайстор Йордан Юруков, който засече центриране на Александър Александров
90 -
последна смяна в състава на Локо (Сф), на мястото на Шпишич влиза Добрев, жълт картон за Шпишич заради бавното си излизане от терена
90 - край на мача, Локо (София) победи Черно море с 3:2

ЛОКО (Сф) – ЧЕРНО МОРЕ 3:2
1:0 Дарко Савич (36), 1:1 Алекс (44-д), 2:1 Шпишич (57), 3:1 Балдовалиев (72), 3:2 Юруков (86)

Локомотив:
84.Галев, 5.Марков, 3. Дзаферович, 24.Пасков, 12.Савич, 30.Атанасов (70 - Горанов), 8.Шпишич (90 - Добрев), 10.Св. Дяков (46 - Златински), 81.Караджинов, 28.Балдовалиев, 19.Камбуров

Черно море: 1.Илчев, 4.Бачев, 6.Т. Дяков, 8.Борносузов, 5.Домакинов, 20.Лазаров, 23.Георгиев (69 - Тодор Колев), 77.Юруков, 10.Алекс, 31.Манолов, 27.Димов

Стадион: “Локомотив” - 2000 зрители
Съдия: Стефан Спасов
Жълт картон: Дяков, Г. Марков, Шпишич (Л)