Локомотив (София) победи с 2:1 като гост Литекс и запази шансове за оцеляване в “А” група. Победното попадение реализира Димитър Илиев в 88-ата минута, а преди него за “железничарите” се разписа Даниел Пеев. За тима на Христо Стоичков точен бе Георги Миланов от дузпа.

За да оцелее в “А” група, Локо трябва да победи в последния кръг ЦСКА и да се надява “Ботев” (Враца) да не вземе три точки при гостуването си на Черно море.

Литекс започна по-активно двубоя и след няколко опасни атаки стигна до първо попадение. В 18-ата минута Ванжер получи подаване от сънародника си Стенио Жуниор, но бе покосен от Николов в наказателното поле. Реферът Георги Йорданов отсъди дузпа, а Георги Миланов я реализира за 1:0.

В 32-ата минута Локомотив получи шанс да изпълни пряк свободен удар на 25 метра от вратата. Даниел Пеев бе безпощаден и прати топката в сглобката на врата – 1:1.

В 42-ата минута вратарят на "оранжевите" Илко Пиргов спря точно пред голлинията удар с глава на Крум Бибишков. В последните секунди на първата част домакините поискаха нова дузпа за игра с ръка на Александър Бранеков, но сигнал от Георги Йорданов не последва.

През втората част темпото спадна, а домакините отново владееха инициативата. Отчаянието бе завладяло гостуващия тим, но и за тяхна изненада те стигнаха до гол в 88-ата минута. Тогава след дълго центриране Николов отклони топката с глава, а тя бе засечена от Димитър Илиев, който не сгреши - 2:1 и надеждата за Локо остава жива.

Проследете на живо с БЛИЦ всички срещи от "А" група - ТУК!

Литекс - Локомотив (София) 1:2

1:0 Георги Миланов (18-дузпа), 1:1 Даниел Пеев (32), 1:2 Димитър Илиев (88)

Мачът по минути:
8- Маркиньос центрира към Велков, който обаче не успява да играе с глава
9- Хубав удар по посока вратата на Локомотив, след рикошет топката излиза в корнер
16- Дузпа за Литекс - Николай Николай николов събори в наказателното поле Ванжер и Георги йорданов правилно посочи бялата точка
22- Георги Миланов изведе Исмаил Иса в наказателното поле, но Митрев излезе и изби топката
32-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)!!! Даниел Пеев изпълни по фантастичен начин пряк свободен удар и не остави шансове на Пиргов - 1:1
42- Илко Пиргов се намесва страхотно и избива топката миг преди да влезе във вратата му след удар на Писаров с глава
45- Топката среща ръката на Бранеков в наказателното поле на Локомотив, но съдията не посочва бялата точка за втори път

51- Силен удар на Томи Костадинов по диагонала, но топката излиза в аут
56- Удар на Маркиньос минава на сантиметри от вратата на домакините
88-topka.jpg ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)!!!! Димитър Илиев бележи с глава ценното попадение, което оставя Локо в борбата за оцеляване
90- Антон Недялков получава втори жълт картон и е отстранен
ЛИТЕКС: 1.Илко Пиргов (к), 5.Емил Грозев, 18.Илия Миланов, 3.Антон Недялков, 4.Васил Божиков, 6.Едон Хасани, 7.Ванжер, 9.Исмаил Иса, 14.Армандо Ваюши, 17.Георги Миланов, 10.Жуниор (46- 15.Томи Костадинов)
Резерви: 30.Евгени Александров, 2.Кирил Динчев, 15.Томи Костадинов, 16.Страхил Попов, 27.Момчил Цветанов, 11.Даскалов, 20.Красимир Станоев
Старши-треньор: Христо Стоичков

Локо (Сф): 1.Божидар Митрев, 2.Кристиян Велков, 99.Николай Николов, 6.Александър Бранеков, 21.Румен Трифонов, 77.Даниел Пеев, 11.Кристиан Добрев (28- 76.Крум Бибишков), 28. Маркиньос, 14.Димитър Илиев, 12. Том, 7. Искрен Писаров
Резерви: 84.Валентин Галев, 8.Манолов, 9.Томислав Павлов, 98.Атанас Борносузов, 76.Крум Бибишков, 22.Цанков, 25.Илиян Гаров
Треньор: Емил Велев