Локомотив (София) победи с минималното 1:0 Пирин на стадиона в квартал “Надежда”. Единственото попадение за успеха бе дело на ганайския нападател на “железничарите” Дерек Асамоа в 59-ата минута. Нисичкият голмайстор направи страхотен рейд, мина покрай петима защитници на “орлетата” и с диагонален удар прати топката във вратата на гостите. До края на двубоя благоевградчани имаха няколко положения за попадение, но Кондев пропусна.

Мачовете на живо с БЛИЦ
1 -
начало на мача
6 - Галчев от Пирин стреля отдалеч, но топката излиза в аут
10 - Пеев центрира отдясно в наказателното поле на Локо (Сф), но вратарят Галев пресече
16 - Христо Златински стреля от над 30 метра, но вратарят на Пирин акробатично изби
21 - удар на Дарко Савич от границата на наказателното поле, но топката минава на половин метър от левия страничен стълб
34 - вратарят на Пирин Ганев се хвърля в краката на Балдовалиев и спасява вратата си
36 -  Цачев бе изведен по дясното крило, Галев излезе и ритна топката право в тялото на нападателя. Кълбото се озова в Коцев, който стреля веднага от дъгата, но ударът му мина над опразнената врата
40 - Георги Марков стреля от границата на наказателното поле, но вратарят Ганев отново спаси
45 - Златински центрира от корнер, Камбуров стреля с глава, но топката мина над вратата
45 - край на първото полувреме
-------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
59 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Дерек Асамоа, който пое топката диагонално срещу вратата, финтира четирима бранители и от точката за изпълнение на дузпа прати коженото кълбо във вратата на Пирин
60 -
Савич и Галев се сблъскаха пред наказателното поле. Дарко Савич трябва да напусне принудително след сблъсъка
70 - Караджинов стреля от границата на наказателното поле, но много неточно
74 - Даниел Пеев стреля отдалеч, но топката минава покрай вратата
77 - нов пропуск за Пирин, Младенов прехвърли защитата на домакините, Кондев овладя и с диагонален удар стреля, но Галев изби
86 - Кондев отново имаше шанс да вкара, но този път Бандаловски с шпагат изби
90 - три минути добавено време на двубоя
90+3 - край на мача

Локо (Сф) – Пирин 1:0
1:0 Дерек Асамоа (59)

Локо (Сф): 84.Галев, 22.Бандаловски (58 - Шпишич), 5.Марков, 12.Савич (64 - Пасков), 11.Добрев, 16.Златински, 20.Дяков, 81.Караджинов, 28.Балдовалиев, 19.Камбуров, 9.Асамоа (81 - Иво Иванов)
Резерви: 21.Левашки, 24.Пасков, 3.Гаров, 30.Атанасов, 8.Шпишич, 23.Иванов, 15.Митев

Пирин: 22.Ганев, 23.Молдованов,6.Г. Георгиев, 25.Ризов, 27.Митревски (83 - Калоян Стоянов), 10.Паланков, 18.Галчев, 9.Цачев, 28.Пеев, 11.Анев (68- Даниел Младенов), 20.Коцев (58 - Кондев)
Резерви: 1.Иваников, 26.Попев, 5.Станчев, 29.Кондев, 8.Наков, 17.Младенов, 19.Стоянов

Стадион: "Локомотив" - 650 зрители
Съдия:
Антон Генов
Жълти картони: Камбуров, Караджинов (Л); Анев, Калоян Стоянов (П)

Истинско шоу направиха Миньор и Сливен пред около 2500 фенове на стадиона в Перник. Гостите започнаха с гол още в 3-ата минута, след като Мартин Ковачев реализира. До края на първото полувреме домакините така и не успяха да се отърсят от попадението и да изравнят, а феновете изпратиха с бурни освирквания играчите.
Втората част започна като първата и гостите вкараха още един гол. Деян Христов направи 2:0 за Сливен и гостите сякаш спряха да играят, вярвайки, че вече са спечелили трите точки.

Не така обаче мислеше капитанът на Миньор Христо Господинов, който наниза два гола в рамките на 5-6 минути. В 61-ата минута той намали на 1:2, а в 66-ата реализира точно дузпа. Съдията Асен Николов показа бялата точка за фаул на Игнатов. До края на двубоя натискът на перничани се усили и те вкараха нови две попадения.

В 83-ата минута Николай Станков финтира защитник на Сливен и с хубав далечен удар прати топката във вратата на гостите за трети път. В 90-ата минута реферът Николов изгони защитника на гостите Мартин Ковачев, който удари без топка противник. В даденото от съдията продължение Петър Петров оформи крайното 4:2 в полза на Миньор.

Миньор – Сливен 3:2
0:1 Мартин Ковачев (3), 0:2 Деян Христов (49), 1:2 Христо Господинов (61), 2:2 Христо Господинов (66-д), 3:2 Николай Станков (83), 4:2 Петър Петров (90+4)

1 -
3 - ГООЛ за гостите от Сливен, голмайстор Мартин Ковачев след изпълнение на корнер и грешка в защитата на Миньор
15 -
атака на Миньор, но Петър Денчев спаси, а при добавката на Горан Янкович вратарят на гостите отново показа добър рефлекс
29 - Витанов стреля от около 35 метра, но топката мина на сантиметри над гредата
35
- Велимир Иванович уцели левия страничен стълб на вратата, пазена от Денчев, асистенцията бе на Господинов
43 - Христов нахлу отляво в наказателното поле на домакинитие, но Чворович улови
45
- една минута добавено време на първото полувреме
45+1 - край на първото полувреме, Сливен води на Миньор с 1:0, феновете осврикват бурно играчите
------------------------------------------------------------------
46 - смяна в състава на Миньор, на мястото на Велимир Иванович влезе Атанас Николов
49 - ГООЛ за Сливен, голмайстор Деян Христов, който довкара отбита топка от вратаря на домакините след изстрел на Илия Илиев
58 -
греда на Костадин Хазуров от Миньор след центриране на Трифонов
61 - ГООЛ за Миньор, голмайстор Христо Господинов, който посрещна отблита топка и от границата на наказателното поле я прати във вратата на гостите
64 - дузпа за
Миньор за фаул на Игнатов в наказателното поле
66 - ГООЛ за Миньор, голмайстор Христо Господинов, който е точен от бялата точка
71 -
Николов стреля от фаул, но вратарят на гостите Денчев избива със страхотен плонж
83 - ГООЛ за Миньор, голмайстор Николай Станков, който финтира защитник пред наказателното поле и с хубав удар прати топката във вратата на гостите от Сливен