Локо (Сф) и Славия показаха, че малкото столично дерби има смисъл. “Железничарите” спечелиха с 4:3, но срещата мина през редица обрати. Малкото зрители видяха хубав футбол, червен картон, красиви попадения, дузпи и много емоции. За Локомотив два гола вкара Искрен Писаров, а по един добавиха Цветан Генков и Светослав Дяков. Тимът бе воден от треньора Диян Петков, който дебютира след напускането на Димитър Васев. Два от головете на Славия бяха от дузпи – на Николай Божов и Даниел Пеев, а Галин Богданов записа куриозно попадение.

Срещата започна с бърз гол за Локомотив. В 3-ата минута Писаров засече диагонално центриране, свали с гърди и откри резултата. След гола Славия имаше повече атаки. В 18-ата минута Пейков улови топката след корнер и бързо я изрита напред. Тя стигна до Цветан Генков, който финтира защитник и принуди вратаря Стефано Кунчев да го фаулира извън наказателното поле. Съдията Ахмед Ахмед даде пресилен червен картон на стража, който не бе последен в защита. Емил Петров замени Радослав Димитров, а Локомотив имаше фаул на границата на наказателното поле. Румен Горанов изпълни добре, но ударът му срещна напречната греда.

В 27-ата минута Славия получи дузпа след игра с ръка на Атанас Атанасов. Николай Божов не сгреши от бялата точка за 1:1. Попадението обаче бе върнато веднага. Светослав Дяков получи на границата на наказателното поле, финтира защитник и пусна топката покрай вратаря – 2:1 за Локомотив.

До края на полувремето паднаха още два гола. Първо “железничарите” направиха 3:1 в 36-ата минута. Искрен Писаров вкара за втори път от добавка. Първият удар бе на Горанов. Само две минути по-късно “белите” върнаха едно попадение. Голът бе куриозен, като след центриране топката малко случайно се удари в крака на Галин Богданов и влезе във вратата.

В 42-ата минута Цветан Генков направи сериозен пропуск. Той бе изведен срещу вратаря и го финтира, като си поведе лошо топката и трябваше да я гони до аутлинията. Ударът му бе блокиран от защитник, а Емил Петров спаси добавката на Писаров.

Минута след подновяването на играта Локомотив отбеляза нов гол. Писаров центрира, Горанов пропусна и Генков с хубав удар от воле вкара за 4:2.

В 63-ата минута Славия получи пресилена дузпа за фаул срещу Божов. Този път Даниел Пеев застана зад бялата точка и не сгреши – 4:3. Малко преди края “белите” имаха шанс да изравнят, но Божов удари греда в 83-ата минута./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛОКО (Сф) – СЛАВИЯ 4:2
1:0 Искрен Писаров (3), 1:1 Николай Божов (28-д), 2:1 Светослав Дяков (29), 3:1 Искрен Писаров (36), 3:2 Галин Богданов (38), 4:2 Цветан Генков (47), 4:3 Даниел Пеев (63-д)

Локо (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло.Димитров, 12.Дарко Савич, 28.Атанас Атанасов, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 21.Искрен Писаров, 8.Светослав Дяков, 9.Цветан Генков, 25.Преслав Йорданов (56 - 17.Димо Атанасов), 88.Владислав Романов (72 - 18.Калоян Караджинов)

Славия: 1.Стефано Кунчев, 21.Богомил Дяков, 22.Виктор Генев, 25.Виктор Дениран (84 - 2.Атанас Дреновички), 15.Галин Богданов, 7.Илия Илиев, 33.Галин Иванов, 77.Даниел Пеев, 17.Николай Божов, 9.Георги Христов, 20.Радослав Димитров (20 - 12.Емил Петров)

Стадион: “Васил Левски”
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Ив. Димитров, Генков, Атанасов, Дяков, Савич (Л), Б. Дяков, Пеев, Генев, Гал. Иванов (С)
Червен картон: Кунчев (Славия-18)