Локомотив (София) постигна престижна победата с 1:0 над вицешампиона на Израел Макаби (Хайфа) в контрола, играна в "Надежда". Единственото попадение в проверката вкара Румен Горанов. Халфът се разписа в 34-ата минута директно от пряк свободен удар. Малко преди почивката пък Искрен Писаров удари греда.

През миналия сезон Макаби (Хайфа) участва в груповата фаза на Шампионската лига. Израелският тим бе заедно с Бордо, Байерн и Ювентус, но претърпя 6 загуби от 6 мача. Преди три години "железничарите" отново играха проверка с Макаби, но в Германия, като и тогава записаха успех - 3:1.

Днешната победа е четвърта за Локо (Сф) в контролите това лято. Следващата проверка на селекцията на Димитър Васев е в сряда срещу Ботев (Враца).

Срещата в "Надежда" бе изгледана на живо от националния селекционер Станимир Стоилов, който бе в компанията на помощника си Цанко Цветанов.

Титуляр за Локо (Сф) срещу Макаби бе Мартин Камбуров, за когото по-рано ви информирахме, че е очакван в Китай, за да се присъедини към Далиен. /БЛИЦ

ЛОКО (Сф) - МАКАБИ (Хайфа) 1:0
1:0 Румен Горанов (34)