Локо (Сф) победи без Видима с 2:1 като домакин. Дебют за “железничарите” направи бившия национал и играч на ЦСКА Владимир Манчев, който се включи добре през втората част. Иначе двата гола за Локомотив паднаха през първото полувреме и бяха дело на Цветан Генков и Дерек Асамоа. Малко преди края Герасим Заков вкара за Видима.

Мачът започна с атаки за столичани. Още в 5-ата минута Асамоа проби, но не успя да намери добре Генков. Пасът на Дерек към Генков две минути по-късно обаче бе добър и голаджията вкара първия гол в мача.

Малко след това Видима отговори с добра атака, но Заков стреля в тялото на Пейков. В 17-ата минута Локомотив вкара втория си гол. Асамоа получи добър пас, спря си на гърди и мина покрай Бранеков, след което с хубав удар покачи на 2:0.

До края на полувремето двата тима заложиха на борбата. Капитанът на гостите Георги Иванов удари греда в 42-ата минута. Отново той направи най-сериозния пропуск за тима си в 50-ата минута, когато на празна врата от 2-3 метра не вкара.

Десет минути по-късно на терена се появи Владимир Манчев. Бившият национал замени Искрен Писаров и се включи активно. Минута по-късно той стреля със странично воле, но Илиев спаси. В 71-ата минута младият страж улови друг шут на Манчев.

В 79-ата минута Видима намали. Герасим Заков получи на границата на наказателното поле и с хубав удар намали на 1:2. Така завърши срещата. Локомотив взима 3 точки и събра 22, колкото има и Литекс. Видима остава на дъното с 5 точки./БЛИЦ