Локо (Сф) започна новия полусезон с победа. Столичният тим обаче взе трудно трите точки на своя стадион от Берое след успех с 2:0. Единственото попадение реализира Дерек Асамоа в 22-ата минута.

“Железничарите” започнаха амбицирани. Дафчев и Генков си разменяха добри пасове в предни позиции, но Боян Пейков бе безпогрешен на поста си. В 12-ата минута Георги Андонов влезе в наказателното поле на Локомотив, но вместо да продължи да играе потърси дузпа, която не получи.

В 22-ата минута след центриране Камбуров засече и стреля, Пейков увисна, но топката се отби от гредата. Асамоа се оказа най-съобразителен в наказателното поле и довкара топката във вратата.

До края на полувремето и двата тима си размениха по няколко положение. Пейков обаче отрази всички удари на нападателите на Локо, а играчите от Берое не бяха концентрирани в завършващата фаза.

През второто полувреме Локо игра, за да запази мястото си. В 55-ата минута Берое изпусна най-чистото си положение. При центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив, Георги Андонов стреля с глава, но защитник изби от голлинията. Слави Жеков също би, но право в гредата.

До края на срещата най-интересното положение бе в 82-ата минута, когато Георги Марков и Станислав Бачев си размениха удари и заслужено получиха червени картони.

В продължението Асамоа проби от дясно, влезе в наказателното поле и вкара за 2:0./БЛИЦ

ЛОКО (Сф) - БЕРОЕ 2:0
1:0 Асамоа (22), 2:0 Асамоа (90)

Локо: 21.Юлиян Левашки, 17.Ивайло Димитров (62 - Илиян Гаров), 5.Георги Марков,12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 10.Марчо Дафчев, 20.Светослав Дяков, 30.Димо Атанасов, 4.Асамоа, 19.Мартин Камбуров, 9.Цветан Генков (79 - Преслав Йорданов)

Берое: 22.Боян Пейков (72 - Скорчев), 2.Здравко Илиев, 5.Иво Иванов, 24.Станислав Бачев, 28.Атанас Атанасов, 29.Симеон Минчев (78 - Милен Танев), 17.Искрен Писаров, 7.Слави Жеков (67 - Атанас Апостолов), 10.Диан Генчев, 11.Дончо Атанасов, 77.Георги Андонов

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Ангел Ангелов
Жълти картони: Димитров, Марков (Л), Жеков (Б)
Червени картони:  Георги Марков (Л), Станислав Бачев (Б)

Срещата по минути!
1 - Начало на мача
1 - Генков бе изведен добре, но се подхлъзна преди да стреля
- Генков опита да изведе Дафчев, но Пейков улови
8 - Пейков улови топката преди Дафчев да играе с нея
12 - Георги Андонов нахлу в наказателното поле, но предпочете да играе за дузпа и падна в наказателното поле, съдията му направи знак да се изправи
12
- Опасен удар на Андонов, Левашки  изби
21 - Димо Атанасов проби от ляво, но центрира слабо и Пейков улови
22 - ГОООЛ! 1:0 за Локо (Сф). Камбуров стреля, Пейков увисна, но топката се отби от гредата. Асамоа се оказа най-съобразителен в наказателното поле и довкара топката във вратата
29 -
Греда за Локо (Сф) след удар на Цветан Генков. Дафчев пробва добавка, но стреля в тялото на вратаря
30 - Силен удар на Дафчев от границата на наказателното поле, Пейков уверено лови
35 - Хубава атака за Берое. Дончо Атанасов проби и успя да центрира, Левашки изби в корнер
39 - Центриране от корнер, играч на Локомотив стреля, Пейков лови
44 - Силен, но малко неточен удар на Слави Жеков
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
50 - няколко сблъсъка и нищо интересно след подновяването на играта
55 - Уникален пропуск за Берое. При центриране от корнер в наказателното поле на Локомотив, Георги Андонов стреля с глава, но защитник изби от голлинията. Слави Жеков също стреля, но в гредата
57 - Гол на Берое е отменен заради засада
61 - Многоходова атака за Локомотив, Добрев стреля слабо
72 - Принудителна смяна за Берое. Теодор Скорчев заменя контузения вратар Боян Пейков
74 - Играч на Берое удари неволно Гаров по главата. Защитникът полежа две минути, но успя да стане на крака
81 - Директни червени картон за Георги Марков и Станислав Бачев, който си размениха удари
90 - ГОООЛ! 2:0 за Асамоа. Играчът проби от дясно, влезе в наказателното поле и вкара за 2:0