В началото на мача "железничарите" упражниха лек натиск, но до по-сериозно положение пред вратата на гостите се стигна чак в 29-ата минута. Тогава Джемал Джонсън се размина с топката на празна врата при остро центриране на Владислав Романов по земя отляво. При ситуацията Искрен Писаров падна на земята и домакините претендираха за дузпа. Съдията Стефан Спасов не посочи бялата точка, а показа жълт картон на играча за симулация.

В 33-ата обаче "железничарите" получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар, след като Георги Мечечиев игра с ръка в наказателното си поле. Халфът Румен Горанов не сгреши от бялата точка - 1:0.

"Железничарите" започнаха по-силно и през втората част и логично удвоиха преднината си. Това се случи в 70-ата минута, когато Джемал Джонсън подаде на Иво Иванов, който бе оставен сам срещу вратаря на Монтана Христо Иванов. Халфът първо стреля право в тялото на стража, но при добавката прати топката в мрежата - 2:0.

В последните минути гостите се опитаха да върнат едно попадение, но Луис Едуардо не бе достатъчно точен.

В 89-ата "железничарите" останаха с човек по-малко, след като Иво Иванов напусна с контузия, а треньорът Диян Петков вече бе извършил и трите си смени.

В продължението на мача Дормушали Саидходжа пропусна да вкара гол още в първия си мач за Локо (Сф). /БЛИЦ

Срещата по минути
26 - Опасна атака на Локомотив (София), Джемал Джонсън се размина с топката на празна врата при остро центриране наВладислав Романов по земя отляво
29 - Удар на Караджинов от границата на наказателното поле, Христо Иванов спасява
32 - ДУЗПА! "Железничарите" получават правото да изпълнят 11-метров наказателен удар за игра с ръка на Георги Мечечиев.
40 - Джемал Джонсън проби отляво, центрира ниско, но Преслав Йорданов се размина с топката, а Преслав Йорданов стреля над вратата

46 - smqna.jpg Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки извършва първа смяна. Новото попълнение Андерсон влиза в игра, Тифомир Трифонов напуска.
46 - Луис Едуардо обстрелва вратата на Локо (Сф), топката излиза в аут.
51 - smqna.jpg Първа смяна за Локо (Сф), Иво Иванов влиза на мястото на Калоян Караджинов.
61 - smqna.jpg Втора смяна в състава на гостите. Венци Христов се появява в игра, Атанас Чипилов напуска терена
66 - smqna.jpg Принудителна смяна в състава на "железничарите". Нападателят Преслав Йорданов е получил контузия и не може да продължи участието си в мача. В игра се появява новото попълнение Дормушали Саидходжа.
70 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Локо (Сф)! Иво Иванов бележи. Джемал Джонсън подава на Иво Иванов, който е оставен сам срещу вратаря на Монтана Христо Иванов. Халфът първо стреля право в тялото на стража, но при добавката праща топката в мрежата.
76 - smqna.jpg Опитният защитник Йордан Върбанов влиза в игра за Локо (Сф). Ивайло Димитров напуска терена.
77 - smqna.jpg Последна смяна и в състава на гостите. Георги Аврамов се появява на терена, играта напуска Владимир Мичев.
83 - Николай Николов обстрелва Боян Пейков от над 20 метра, топката преминава встрани от вратата на домакините.
89 - Иво Иванов получава контузия, заради която домакините ще трябва да доиграят мача с човек по-малко.
90 - Продължението е 3 минути.
90+3 - Искрен Писаров извежда Дормушали Саидходжа на стрелкова позиция, Муши шутира, но над вратата на Монтана.
90+3 - Край на мача. Локо (Сф) победи Монтана с 2:0.

ЛОКО (Сф) - МОНТАНА 2:0
1:0 Румен Горанов (33-дузпа), 2:0 Иво Иванов (70)
loko_sofia.JPG
ЛОКО (Сф):
22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров (76-19.Йордан Върбанов), 37.Илиян Гаров, 14.Милен Лахчев, 11.Кристиян Добрев, 15.Румен Горанов, 18.Калоян Караджинов (51-23.Иво Иванов), 21.Искрен Писаров, 25.Преслав Йорданов (66-99.Дормушали Саидходжа), 7.Джемал Джонсън, 88.Владислав Романов
Треньор: Диян Петков

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 13.Николай Домакинов, 14.Антон Личков, 25.Николай Николов, 6.Тихомир Трифонов (46-20.Андерсон), 21.Даниел Гаджев, 16.Владимир Мичев (77-15.Георги Аврамов), 8.Димитър Илиев, 9.Луис Едуардо, 11.Атанас Чепилов (62-10.Венци Христов)
Треньор: Атанас Джамбазки