Локо (Сф) спечели ценни три точки, които оставят отбора в борбата за място в Европа. Успехът срещу Сливен с 3:2 дойде изключително трудно, като “войводите” повеждаха на два пъти.

Срещата започна с остри атаки на двата отбора. В 20-ата минута Коста Янев изведе Ямуков, който напредна и пусна топката покрай вратаря за 0:1. Последва щурм на “железничарите”, но Чавдаров спаси ударите на Атанасов и Камбуров. В 30-ата минута Камбуров преодоля вратаря, но играч легна на голлинията и изби. Остана съмение, че топката е изчистена с ръка, но домакините не претендираха за дузпа.

Веднага след това Савич намери Балдовалиев, който изравни в 31-ата минута. В 39-ата Сливен поведе с 2:1. Иван Стоянов, който бе изведен от Илия Илиев, направи няколко крачки и прехвърли Галев.

Второто полувреме започна с превес на гостите. Точно тогава в 56-ата минута Иван Пасков засече центриране и с глава изравни – 2:2. След гола Локомотов натисна и заслужено стигна до гол в 80-ата минута. Зоран Балдовалиев засече центриране от фаул и с глава прати топката във вратата./БЛИЦ

ЛОКО (СФ) – СЛИВЕН 3:2
0:1 Ямуков (20), 1:1 Балдовалиев (31), 1:2 Ив. Стоянов (39), 2:2 Пасков (56), 3:2 Балдовалиев (80)

Локо (Сф) – Сливен по минути с БЛИЦ!

1 – Начало на мача
1 - Центриране в наказателното поле, Чавдаров лови
2 - Неприятен сблъсък между Петаков и Дзаферович, хърватинът имаше проблеми, но ще продължи мача
3 - Добра атака на Иван Стоянов,след няколко паса топката е в корнер. Галев се справи с центрирането
6 - Костадин Стоянов лежа две минути след удар на Димо Атанасов. Игрчът на Сливен напусна терена за кратко
6 - Балдовалиев центрира от фаул, но топката бе избита
8 - Караджинов изведе Балдовалиев, който стреля, но Чавдаров изби
13 - отличен Чавдаров игра с топката преди Балдовалиев да стигне до нея
17 - Центриране от ъглов удар, Дзаферович шутира, топката срещна гърба на Мартин Камбуров и излезе в аут
20 - ГОООЛ! 1:0 за Сливен. Коста Янев изведе Ямуков, който напредна и пусна топката покрай вратаря
28 -
Далечен удар на Димо Атанасов, вратарят изби в корнер
30 - Уникално положение за Локомотов. Камбуров преодоля вратаря, но играч легна на голлинията и изби. Домакините нямаха претенции, въпреки че топката бе избита с ръка
31 - ГОООЛ! 1:1, Савич намери Балдовалиев, който изравни след красив удар от воле
39 - ГОООЛ! 2:1 за Сливен. Точен е Иван Стоянов, който бе изведен от Илия Илиев, направи няколко крачки и прехвърли Галев
44 - У
дар с глава на Камбуров, Чавдаров спаси
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало на второто полувреме
48 - Галев избива силен шут на Илия Илиев
53 - Иван Стоянов изпълнява фаул, но не създава опасно положение
56 - ГОООЛ! Иван Пасков изравнява 2:2. Опитният бранител засече центриране и с глава прати топката във вратата
57 - Кристиян Добре заменя Дзаферович, който получи контузия
66 - Уникален пропуск на Димо Атанасов, който стреля покрай вратата
68 - Петър Денчев заменя героя Здравко Чавдаров. Вратарят се контузи преди почивката