ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

ЦСКА и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 във второто столично дерби от 15-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред обидно малко зрители - около 1000, на Националния стадион "Васил Левски". Част от тях дори не издържаха на студа и си тръгнаха още преди последния съдийски сигнал.

Първото полувреме беше много скучно, но след почивката събитията коренно се промениха и паднаха два гола. Победител обаче не беше излъчен. Сержиньо откри резултата за ЦСКА в 59-ата минута, за да се стигне до 77-ата, когато появилият се на смяна Даниел Пеев наказа "армейците" с гол от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Пламен Крачунов срещу Георги Христов.

Със спечелената точка воденият от Емил Велев-Кокала Локо (Сф) спря "червените" за Топ 3 в "А" група. Заради издънката ЦСКА ще зимува на 4-ото място с 29 точки, колкото има и Литекс. "Оранжевите" обаче са с по-добра голова разлика, а както е известно, надделяха с 1:0 над "армейците" в прекия мач, който беше още в 1-ия кръг. "Железничарите" пък завършват полусезона със скромния актив от 12 точки. За тях обаче е същински успех, че не загубиха от ЦСКА в днешния двубой.

Атаката на "червените" срещу "железничарите" водеше Мишел Платини, който обаче днес нямаше шанса да отбележи гол и да спази традицията да наказва съперниците. Бразилецът си партнира в предни позиции със Скиорили, Сержиньо и Абел Анисе. По-късно Стойчо Младенов пусна в игра и Тасио.

През първото полувреме и двата отбора очевидно не си даваха много зор. Играта премина при доста мудно темпо, като единствено в началните минути футболистите на ЦСКА притиснаха избраниците на Емил Велев в собствената им половина. Липсваха чистите голови положения, но все пак опасностите бяха повече пред вратата на Локо (Сф). Още във 2-ата минута Абел Анисе обстрелва Валентин Галев, но ударът му бе отразен от стража на гостите. В 12-ата минута "армейците" отново имаха шанс да открият резултата. Късметът обаче не бе на тяхна страна, след като Апостол Попов засече с глава, но изпрати топката покрай дясната греда. До почивката и Мишел Платини можеше да вкара, но не успя да го стори и двата тима се прибраха в съблекалните при нулево равенство.

"Червените" стартираха активно и второто полувреме. В 56-ата минута Себастиан Скиорили се размина с гола. Крилото на ЦСКА нахлу отдясно в наказателното поле на Локо (Сф), след което пробва техничен удар, опитвайки да прехвърли Галев, топката обаче кацна върху напречната греда. В 59-ата "армейците" вече ликуваха. Сержиньо откри резултата и зарадва поизмръзналите фенове на ЦСКА, покрепящи любимците си в кучия студ. Португалецът стреля от ъгъла на наказателното поле, Галев се намеси крайно неубедително, топката тупна пред него, мина през ръцете му и влетя в мрежата за 1:0.

Чак в 73-ата минута Локо (Сф) записа първия си удар в рамките на вратата на ЦСКА. Появилият се на смяна Антонио Павлов обстрелва Томас Черни, който обаче спаси. В 76-ата "железничарите" получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение на Пламен Крачунов срещу Георги Христов. Съдията Ахмед Ахмед правилно отсъди 11-метровия наказателен удар, който Даниел Пеев превърна в гол - 1:1.

След донякъде неочакваното изравняване избраниците на Емил Велев дори се хвърлиха в още по-масирани атаки. Телкийски за малко щеше да се разпише, но се оказа, че е в положение на засада. До края на двубоя "армейците" направиха плахи опити да стигнат до победата. Чисто голово положение така и не беше създадено и срещата приключи без победител - 1:1, което лиши ЦСКА от зимуването в тройката. "Армейците" са на 9 точки зад лидера и действащ шампион Лудогорец, както и на 8 от вечния враг "Левски".

Maчът по минути
- ТУК

ЦСКА - ЛОКО (Сф) 1:1
1:0 Сержиньо (59), 1:1 Даниел Пеев (77-дузпа)

cska.JPG
ЦСКА:
12.Томас Черни, 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 66.Пламен Крачунов, 4.Михаил Венков, 5.Тодор Янчев, 8.Лукас Саша (87-24.Бернардо Тенгариня), 9.Себастиан Скиорили (58-29.Тасио), 10.Сержиньо, 17.Абел Анисе, 23.Мишел Платини
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 25.Ангел Грънчов, 55.Илияс Кириакидис, 18.Васил Попов, 24.Бернардо Тенгариня, 29.Тасио, 15.Станко Йовчев
Треньор: Стойчо Младенов

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 6.Александър Бранеков, 11.Кристиян Добрев, 16.Мартин Димитров, 18.Александър Дюлгеров, 12.Димитър Телкийски (86-21.Даниел Гаджев), 14.Димитър Илиев (66-9.Антонио Павлов), 88.Атанас Борносузов, 19.Светослав Петров, 22.Павел Петков (56-77.Даниел Пеев), 23.Георги Христов
Резерви: 33.Емил Михайлов, 25.Илиян Гаров, 7.Васил Велев, 8.Александър Манолов, 9.Антонио Павлов, 21.Даниел Гаджев, 77.Даниел Пеев
Треньор: Емил Велев

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Ахмед Ахмед
Жълти картони: Мишел Платини, Михаил Венков, Пламен Крачунов, Апостол Попов (ЦСКА); Димитър Телкийски, Георги Христов (Локо Сф)