Локо (Сф) загуби с 0:1 като домакин на Черноморец и изпуска евротурнирите. Прекият съперник Левски би Монтана с 2:0 и се изкачи на третото място с 54 точки, като “железничарите” са четвърти с 52.

Локомотив започна мача с желание. Още в 5-ата минута Камбуров не успя да стигне топката, след като бе изведен добре. Пет по-късно тимът поиска дузпа за игра с ръка, но не я получи. В 19-ата минута голмайсторът на “железничарите” Камбуров получи с гръб към вратата успя да се обърне, но ударът му излезе в аут.

В 26-ата минута Стоян Колев показа класа и изби силен шут на Цветан Генков. Нападателят се контузи малко след това и бе заменен от Данаил Митев. До края на първото полувреме двата тима не създадоха чисти положения.

Малко след подновяването на играта надеждите на Локомотив за участие в евротурнирите бяха попарени. В 54-ата минута Ектор Гонзалес бе изведен очи в очи с Левашки и откри резултата в полза на Черноморец.

Марчо Дафчев центрира добре в 65-ата минута, но Димо Атанасов и Светослав Дяков не успяха да отиграят. Малко преди края на срещата недоволните фенове издигнаха транспарант с текст “От кандидат шампион - футболен балон”./БЛИЦ

ЛОКО (Сф) – ЧЕРНОМОРЕЦ 0:1
0:1 Гонзалес (54)

Локо: 21.Юлиян Левашки, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 13.Ваня Дзаферович, 11.Кристиан Добрев, 8.Виктор Шпишич (46 - Дафчев), 20.Светослав Дяков, 16.Христо Златински, 30.Димо Атанасов, 19.Мартин Камбуров, 9.Цветан Генков (38 - Данаил Митев)

Черноморец: 12.Стоян Колев, 18.Йохен Зайц, 2.Траян Дянков, 4.Енис Хайри, 6.Орлин Старокин, 14.Андре, 8.Марсио Нуньо, 20.Ектор Гонсалес, 9.Адриан Фернандес, 10 Костадин Дяков (46 - Мускалу), 13.Мартин Тошев

Стадион: “Локомотив”
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Дяков, Шпишич (Л), Дяков (Ч)

Срещата по минути

1 – Начало на мача
5 - Играч на Локо опитва да изведе Камбуров, но нападателят не стига до топката
6 - Удар на Костадин Дяков минава над вратата
10 - Играчите от Локомотив искат дузпа за игра с ръка, но съдията не реагира
19 - Шанс за Локо (Сф). Камбуров получи с гръб към вратата, обърна се и стреля, но в аут