Локо (Сф) се превръща в големия кошмар на Левски след победата си с 2:1 на "Герена". Това е четвърти пореден успех на "железничарите" срещу "сините". В края на мача собственикът на шампиона Тодор Батков бе освиркан и обиждан от феновете. Караджинов и Камбуров донесоха успеха на "червено-черните", а Йовов вкара за Левски.

Първото полувреме започна с домакински превес на Левски. Още в третата минута Дениран Ортега изведе Бардон, но французинът бе в засада. Пет по-късно Йовов отправи първия удар в мача, но би неточно. В 12-ата минута Йовов центрира от фаул, Ортега стреля, но Галев успя да избие в гредата. Малко след това и Зе Суарес показа качествата си. Той проби сам, но ударът не бе точен. На полувремето интересът от терена се пренесе на трибуните. Там част от “сините” фенове се сдърпаха с един от стюардите, но полицаите овладяха положението.

В 27-ата минута Жоазиньо би хубаво от границата на наказателното поле, топката рикошира и стигна до Йовов, но съдията даде спорна засада. Най-добрият в редиците на Локомотив през първата част Христо Златински удари греда в 35-ата минута, след като бе оставен само на 12 метра от Петков. Веднага след това и Караджинов стреля, но неточно. В продължението вратарят на шампионите отрази страхотен шут на Асамоа, който влезе в наказателното поле и финтира двама бранители преди да отправи удара.

Второто полувреме бе много по-стойностно и интересно. В 52-ата минута Калоян Караджинов проби през центъра, мина покрай Елин Топузаков и Рабех и разстреля Петков за 1:0.

Левски отговори с гол на Йовов в 61-ата минута. Играчът получи от Дарко Тасевски на границата на наказателното поле и изравни. При подновяването на играта Балдовалиев започна атака, но бе съборен в наказателното поле от Рабех.

Съдията Николай Йорданов даде дузпа. Камбуров вкара, но се оказа, че негов съотборник е бил влязъл в наказателното поле и дузпата бе повторена. По идентичен начин голмайсторът за миналия сезон вкара и при втория си опит за 2:1 в полза на Локомотив.

Веднага след гола феновете на “железничарите” изригнаха отново, защото в игра на мястото на Балдовалиев се появи завърналият се в тима Марчо Дафчев.

В 78-ата минута Левски удари греда. Йовов намери добре Тасевски в наказателното поле, но македонският национал прати топката в левия страничен стълб.

Още в края на двубоя феновете на Левски започнаха да освиркват и обиждат собственика на клуба Тодор  Батков./БЛИЦ

ЛЕВСКИ - ЛОКО (Сф) 1:2
0:1 Караджинов (52), 1:1 Йовов (61), 1:2 Камбуров (64-д)

Левски:
1.Петков, 15.Бензукан, 5.Рабех, 11.Топузаков (81 - Г. Христов), 14.Минев, 8.Сърмов (46 - Симонович), 27.Бардон, 10.Йовов, 20.Жоазиньо (56 - Тасевски), 17.Ортега, 21.Зе Соарес

Локомотив: 84.Галев, 22.Бандаловски, 5.Марков, 24.Пасков, 11.Добрев, 9.Асамоа (90 - Митев), 20.Дяков, 18.Караджинов, 16.Златински (82 - Атанасов), 28.Балдовалиев (65 - Дафчев), 19.Камбуров

Стадион: "Георги Аспарухов"
Съдия: Николай Йорданов
Жълти картони: Бардон, Рабех (Л), Асамоа, Камбуров, Златински (Локо)