Локомотив (София) постигна втора победа в контролите, след като днес надигра Марек с 6:0. Двубоят се игра в благоевградското село Мурсалево. С хеттрик за столичани се отличи младият Преслав Йорданов. Останалите попадения реализираха Виктор Шпишич, Кристиян Добрев и Мартин Камбуров.

Треньорът на Локомотив Драгомир Окука бе дал почивка на завърналия се в състава Цветан Генков и титулярната атака бе Камбуров, Дерек Асамоа и Преслав Йорданов.

Първото полувреме “железничарите” успяха да вкарат само едно попадение, дело на Преслав Йорданов в 13-ата минута, който засече центриране от корнер.

През втората част и двамата треньори направиха смени, а за Локо цял мач записаха само Димо Атанасов, Камбуров, Преслав Йорданов и Асамоа.

В 48-ата минута Виктор Шпишич направи 2:0 след добро подаване на Илиян Гаров. В последните петнайсетина минути на двубоя паднаха и останалите четири попадения. В 76-ата минута Асамоа центрира в наказателното поле, Кристиян Добрев я овладя и направи 3:0. Само две минути след това Преслав Йорданов покачи на 4:0 след извеждащ пас на Марто Камбуров, а в 86-ата минута младият нападател направи 5:0 и оформи своя хеттрик. За крайното 6:0 се разписа Камбуров след асистенция на Христо Златински./БЛИЦ

Съставът на Локо (Сф): 21.Юлиян Левашки, 17.Димитров, 5.Георги Марков, 3.Илиян Гаров, 30.Димо Атанасов, 7.Румен Горанов, 10.Марчо Дафчев, 15.Данаил Митев, 25.Преслав Йорданов, 18.Мартин Камбуров, 2.Дерек Асамоа (1.Румен Тинков, 22.Иван Бандаловски, 11.Кристиян Добрев, 16.Христо Златински, 20.Светослав Дяков, 8.Виктор Шпишич)