Локомотив (София) победи с лекота Спортист (Своге) като гост с 5:1 и се приближи максимално до върха. “Червено-черните” са вече само на 4 точки от лидера Литекс и на една от втория ЦСКА.

По два гола за столичните “железничари” вкараха Мартин Камбуров, единият от дузпа, и Цветан Генков. Петото попадение бе дело на Дерек Асамоа. За домакините от Своге се разписа Херман Пиетробон.

Още в 4-ата минута Виктор Дениран игра с ръка в собственото си наказателно поле при центриране от корнер. Съдията посочи бялата точка, а Дениран получи директен червен картон. Зад топката застана Мартин Камбуров, който изведе гостите напред в резултата. В 29-ата минута Камбуров направи 2:0, след като засече с глава центриране на Димо Атанасов. Последваха нови силни атаки за Локо и в 39-ата минута Цветан Генков вкара дебютния си гол за „железничарите”, след като се върна от Динамо (Москва).

Втората част започна с пълен контрол от страна на Локомотив, но този път играчите на Окука не търсеха попадението, а разиграваха повече в центъра на терена. Едва в 80-ата минута падна ново попадение във вратата на Спортист. Генков се разписа за втори път, след като се освободи добре от защитник и направи резултата 4:0. Последва нов гол за „железничарите”, този път точен бе Асамоа, който засече центриране на Златински.

Крайното 1:5 бе оформено от Пиетробон, който се възползва от сериозна грешка в защитата на Локо./БЛИЦ

Мачът по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
4 - ЧЕРВЕН картон за Виктор Дениран (Спортист),
който спря топката с ръка на голлинията след удар на Димо Атанасов.
4 - ДУЗПА за Локомотив (Сф), съдията Ивайло Стоянов даде наказателен удар за гостите
5 - ГООЛ за Локомотив (Сф), голмайстор Мартин Камбуров от бялата точка
14 -
Камбуров отново стреля с глава, топката минава на сантиметри над гредата
18 - Димо Атанасов центрира в наказателното поле, Асамоа от близко разстояние стреля, но Кючуков спасява
22 - Асамоа се отскубва по десния фланг, центрира ниско, Генков засече във вратарското поле, но прати топката в аут
28 - пореден пропуск за Локо (София), този път Шпишич отблизо шутира, но Тодор Кючуков спасява
29 - ГООЛ за Локомотив (София), голмайстор отново Мартин Камбуров, който засече с глава центриране на Димо Атанасов
40 - ГООЛ за Локо (Сф), голмайстор Цветан Генков засече с глава центриране отляво
41 -
треньорът на Спортист направи трета смяна още през първото полувреме, на мястото на контузения Игнатов в игра се появи Борисов
45 - край на първото полувреме
---------------------------------------------------------------
46 -
начало на второто полувреме
47 - домакините от Спортист явно са се предали, няма как да се противопоставят на съперника си
58 - Камбуров стреля от пряк свободен удар, но топката минава над вратата
60 - два поредни корнера за домакините от Своге, но нищо опасно пред вратата на Локо (Сф)
79 - ГООЛ за Локомотив (София), голмайстор  Цветан Генков, след като технично се освободи от здащитник в наказателното поле и прати топката във вратата на домакините
82 - ГООЛ за Локомотив (София), голмайстор Дерек Асамоа, който засече центриране отдясно на Христо Златински
90 - ГООЛ за Спортист (Своге), голмайстор Херман Пиетробон, който се разписа след грешка на защитата на гостите от София
90 - край на мача

Спортист (Своге) - Локо (София) 1:5
0:1 Мартин Камбуров (5-дузпа), 0:2 Мартин Камбуров (29), 0:3 Цветан Генков (40), 0:4 Цветан Генков (79), 0:5 Дерек Асамоа (82), 1:5 Пиетробон (90)

Спортист: 27.Кючуков, 2.Бачков, 6.Л. Младенов, 3.Дончев (32 - Б. Илиев), 77.М. Петров, 23.Св. Петров, 19.Игнатов (41 - Борисов), 18.К. Крумов (9 - Тодоров), 21.Дениран, 11.Пиетробон, 9.Стойчо Младенов
Резерви: 1.Стоянов, 10.Цветков, 13.Тодоров, 90.Наков, 20.Бижев, 14.Борисов, 4.Б. Илиев

Локо (Сф): 21.Левашки, 17.Ив. Димитров (77 - 22.Бандаловски), 12.Савич, 11.Добрев, 13.Джаферович, 20.Светослав Дяков (59 - 16.Златински), 4.Асамоа, 8.Шпишич, 9.Генков, 19.Камбуров (69 - 25.Преслав Йорданов), 30.Димо Атанасов
Резерви: 26.Тинков, 3.Гаров, 24.Пасков, 7.Горанов, 22.Бандаловски, 16.Златински, 25.Йорданов