Локомотив (София) победи Черноморец с 2:1 в мач от 25-ия кръг на “А” група. Двубоят се игра на Националния стадион “Васил Левски”. След успеха “железничарите” се върнаха на четвъртото място в класирането с 44 точки и изпревариха Локо (Пловдив) и Черно море, които останаха с по 42. Черноморец запази осмата си позиция с 33 точки. Гостите от Бургас поведоха чрез Енис Хайри, но с късни голове на Преслав Йорданов и Искрен Писаров домакините стигнаха до трите точки.

Първото полувреме на двубоя бе изключително слабо. Играчите обаче бяха нервни, извършваха доста фаулове и затрудниха максимално главния съдия Таско Тасков. В първите минути домакините от Локомотив имаха лек превес, но не създаваха чисти голови положения. В 24-ата минута Георги Василев бе принуден да извърши смяна, след като Койта се контузи. На негово място влезе Савио Нсереко. В 32-ата минута Саидходжа пропусна едно от малкото положения за “червено-черните”, след като бе сам в наказателното поле, но Траян Дянков го блокира. В 36-ата минута “акулите” искаха дузпа за игра с ръка на Милен Лахчев, който падна в наказателното поле и закачи леко топката, но Тасков прецени, че няма нарушение. В 42-ата минута реферът изгони с директен червен картон Калоян Караджинов от Локомотив. След нарушение срещу него играчът на “железничарите” удари с глава Енис Хайри. Защитникът на Черноморец напусна временно игра, тъй като бе с разцепена и разкървавена вежда.

Второто полувреме предложи по-динамична и интересна игра. Още в 48-ата минута Таско Тасков изгони и играч на Черноморец. Ситуацията бе същата като при червения картон на Караджинов. Този път Рикардо Андре с глава удари Кристиян Добрев. В 57-ата минута Искрен Писаров пропиля положение за Локомотив. В последните петнайсетина минути треньорът на “червено-черните” Диян Петков вкара и Преслав Йорданов, като преди това бе пуснал офанзивния Идриси. Това доведе до оживление в играта на Локомотив.

Противно на логиката обаче Черноморец поведе в резултата с 1:0 в 76-ата минута. След грешка на Кристиян Добрев Енис Хайри реализира. Само две минути след това столичани изравниха. Марчо Дафчев изведе хубаво Преслав Йорданов през центъра на защитата на бургазлии и нападателят направи 1:1. В 83-ата минута Искрен Писаров донесе победата на Локомотив. Нападателят получи подаване вдясно в наказателното поле, стреля, но топката се отби в тялото на Хайри, след което Писаров отново би и този път прати топката във вратата на Стоян Колев./БЛИЦ