Локо (Сф) постигна минимална, но важна победа като гост на Монтана. “Червено-черните” спечелиха, отложения от вчера заради наводнен терен мач, благодарение на Мартин Камбуров. Звездата на тима се разписа от дузпа.

С трите точки “железничарите” се доближават на четири от лидера в класирането Литекс и запазват шансовете си за титлата. Монтана запазва 11-ата си позиция.

Срещата бе равностойна, като домакините изпуснаха няколко положения да изравнят и да вземат поне точката. След равностойно начало, в 25-ата минута Локомотив получи дузпа за игра с ръка на Димитър Илиев. От бялата точка голмайсторът на “железничарите” Мартин Камбуров не сгреши – 1:0.

В последвалите минути вратарят на Локомотив Юлиян Левашки бе най-активният на терена, като спаси няколко опасни удара. Минута преди почивката Атанас Чипилов направи непростим пропуск. Той се оказа сам във вратарското поле, топката стига до него, но вместо да я прати във вратата, би високо.

През второто полувреме играчите на Монтана натиснаха съперника си, но до стабилната защита на гостите и вратарят се справяха с набезите им. В 76-ата минута мощен шут на Данаил Митев срещна напречната греда зад Христо Иванов. Малко след това и Асамоа можеше да вкара, но не уцели вратата.

До края домакините хвърлиха всичко в атака, но така и не успяха да създадат чисто голово положение./БЛИЦ

МОНТАНА – ЛОКО (Сф) 0:1
0:1 Камбуров (26-д)

Монтана: 1.Христо Иванов, 17.Славчо Бойчев, 18. Жеков, 25.Атанас Фиданин, 7.Радослав Димитров, 6.Тихомир Трифонов, 20.Мирослав Иванов, 19.Димитър Илиев (80 - Харлов), 9.Едуардо, 10.Венци Иванов (52 - Митев), 11.Атанас Чипилов (71 - Св. Кондев)

Локо (Сф): 21.Юлиян Левашки, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 13.Ваня Дзаферович, 22.Иван Бандаловски, 20.Светослав Дяков, 16.Христо Златински, 30. Димо Атанасов (68 - Митев), 4.Асамоа, 19.Мартин Камбуров, 9.Цветан Генков

Стадион: “Огоста”
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Р. Димитров, Илиев (М), Дзаферович (Л)

Срещата по минути

Срещата трябваше да се играе вчера, но бе отложена с един ден заради наводнения терен в Монтана
37 - Хубав удар на Радослав Димитров от воле, Левашки избива
44 - Голям пропуск за Монтана, Чипилов прати топката нагоре вместо към вратата от малкото наказателно поле
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Опасна атака за Монтана, Венци Иванов бе изведен в наказателното поле, но Левашки излезе и улови