Локо (Сф) продължава със слабото си представяне и направи 1:1 като домакин на Монтана. Столичните “железничари” са в много тежка позиция и заемат 11-ото място в класирането, като имат само две точки повече от застрашените от изпадане. Димитър Телкийски вкара за Локомотив, но малко след това Димитър Воденичаров изравни. На стадион "Българска армия" имаше по-малко от сто зрители.

Локомотив получи тежък удар преди срещата, като Марчо Дафчев се контузи и отпадна от групата в последния момент. На негово място като титуляр започна Искрен Писаров, който в последно време бе пренебрегван от Антон Велков.

За треньора на Монтана Стефан Грозданов мачът бе специален, защото именно с неговото име са свързани успехите на Локомотив през 21-и век и няколкото стабилни участия в европейските турнири.

Срещата започна с минута мълчание в памет на починалите през седмицата бивши треньори на “железничарите” Йончо Арсов и Димитър Донков, както и хирурга проф. Асен Златарски.

Първото полувреме бе много скучно с епизодични индивидуални прояви. Все пак Локомотив имаше два шанса за гол. Първо в 19-ата минута Преслав Йорданов бе изведен от Романов сам срещу Христо Иванов, но пропусна. Точно преди почивката Романов шутира от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.

В 68-ата минута Телкийски откри резултата. Той получи от Романов на точката за изпълнение на дузпа и не сбърка за 1:0. Това е първи гол на Мечо с екипа на “железничарите”. В 75-ата минута Преслав Йорданов направи 2:0, но попадението му бе отменено заради засада.

В 79-ата минута Димитър Илиев надбяга защитата на Локомотив и пусна към Димитър Воденичаров, който вкара от границата на наказателното поле. До края на мача и двата тима опитаха да спечелят, но в крайна сметка заслужено поделиха точките./БЛИЦ

ЛОКО (СФ)МОНТАНА 1:1
1:0 Димитър Телкийски (68), 1:1 Димитър Воденичаров (79)

sf1.jpgЛоко (Сф): 84.Валентин Галев, 12.Дарко Савич (55 - Атанас Атанасов), 14.Милен Лахчев, 11.Кристиан Добрев, 5.Танко Дяков, 21.Коста Янев, 16.Искрен Писаров, 88.Румен Горанов, 9.Преслав Йорданов, 31.Димитър Телкийски (82 - Велев), 8.Владислав Романов (85 - Манолов)
Резерви: 22.Боян Пейков, 25.Илиян Гаров, 28.Атанас Атанасов, 23.Иво Иванов, 3.Йордан Върбанов, 20.Александър Манолов, 7.Васил Велев

montana.jpgМонтана: 1.Христо Иванов, 2.Георги Мечечиев, 3.Емил Копаранов, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 21.Даниел Гаджев (59 - Чипев), 18.Янко Сандански (71 - Димитър К. Илиев), 8.Димитър В. Илиев, 19.Борис Кондев (88 - Мичев), 10.Димитър Воденичаров, 9.Луис Едуардо
Резерви: 12.Атанас Аршинков, 17.Димитър К. Илиев, 5.Димитър Коемджиев, 16.Владислав Мичев, 22.Светлан Кондев, 4.Станислав Бачев, 20.Николай Чипев

Стадион: “Българска армия”
Съдия” Христо Ристосков

СРЕЩАТА ПО МИНУТИ
Минута мълчание в памет на починалите Йончо Арсов, Димитър Донков и проф. Георги Златарски
3 - Даниел Гаджев получи медицинска помощ, но няма проблем да продължи мача
5 - скучно начало на срещата
9 - Коста Янев отправя първия удар в двубоя от около 20 метра, но високо над вратата
13 - Телкийски пробва шут от дистанция, но бие неточно
16 - Сандански центрира от корнер, Копаранов засече с глава но би над вратата
19 - първи сериозен пропуск. Писаров изведе Йорданов, който от няколко метра стреля извън вратата
22 - Преслав Йорданов отново е изведен срещу Христо Иванов, но нападателят не бе прецизен
30 - Янко Сандански опита удар от дъгата на наказателното поле, но след рикошет Галев улови