Локомотив (Горна Оряховица) и Локомотив (София) завършиха 0:0 в последен мач от 19-ия кръг на Втора лига. Грешната стъпка остави столичани на второто място с 36 точки, с две по-малко от лидера Пирин (Благоевград). Тимът от Горна Оряховица, воден от Георги Иванов-Геша, е на 13-ата позиция с 15 точки.

Мачът не започна добре за гостите от София, след като още във втората минута пострада Григор Долапчиев. Нападателят скочи за топката в центъра на терена с Иван Пенев и получи тежък удар в главата. Нападателят на "червено-черните" се строполи на земята с окървавено лице и се наложи намесата на медицинския щаб. Главата му беше бинтована и след четири минути футболистът се завърна в игра.

Малшансът застигна и домакините, които бяха принудени да направят смяна в 14-ата минута. Виктор Митев получи контузия в коляното и бе заменен от Тодор Бакърджиев. Две минути по-късно защитникът Петко Цанков пропусна да вкара за Локомотив (Горна Оряховица).

В 42-ата и избраниците на Иван Колев имаха шанс. Вратарят Християн Христов бе изненадан директно от ъглов удар, но успя да се намеси и с помощта на Иван Пенев опасността бе предотвратена.

Втората част започна с точен удар на Мики Орачев, който обаче бе отразен от стража на домакините. В 49-ата Светослав Диков използва грешка в защитата на съперника, напредна и върна удобна топка към Томислав Павлов. Резервата в тима на гостите стреля без забавяне, но Иван Пенев изби пред голлинията.

Столичани продължиха да атакуват и в 61-ата минута на два пъти имаха възможност да вкарат чрез Николай Цветков. Демона обаче пропусна от удобни позиции.

Късметът бе на страната на вратаря Христов в 70-ата минута, когато удар на Цветков срещна дясната греда. Пак той се озова на стрелкова позиция и в 83-ата минута, но отново не можа да вкара и в крайна сметка срещата приключи 0:0.

ВТОРА ЛИГА - 19 КРЪГ

От събота (20 февруари)
Нефтохимик Септември (София) 0:6
0:1 Марио Илиевски (15-дузпа), 0:2 Асен Георгиев (24), 0:3 Атанас Кабов (37), 0:4 Симеон Александров (75), 0:5 Марио Илиевски (77), 0:6 Симеон Александров (79)

Спортист (Своге) - Миньор (Перник) 5:1
1:0 Янакиев (22), 1:1 Чиликов (32), 2:1 Костадинов (37), 3:1 Янакиев  (44), 4:1 Рамадан (70), 5:1 Йосков (77)

Созопол - Литекс 1:0
1:0 Цветомир Тодоров (70)

Септември (Симитли) - Кариана (Ерден) 3:0 служ.

21 февруари, неделя, 12:00 часа:
Янтра (Габрово) - Пирин (Благоевград) 0:2
0:1 Станислав Манолев (18), 0:2 Антон Карачанаков (73)

21 февруари, неделя, 14:00 часа:
Лудогорец II - Добруджа 2:2
0:1 Иван Витков (19), 0:2 Димитър Алексиев (54), 1:2 Хюсеин Кельовлуев (62), 2:2 Цветослав Петров (85-дузпа)

22 февруари, понеделник, 15:00 часа:
Локомотив (Горна Оряховица) - Локомотив (София) 0:0