Борещият се да не изпадне от Втора лига Спортист (Своге) успя да победи с 2:1 Локомотив (София) в контрола, играна на стадиона в "Надежда".

Домакините откриха резултата в 28-ата минута. Карлос Франса видя, че Стив Траоре е оставен непокрит и го изведе сам срещу вратаря. Първоначалният му удар бе спасен от Иван Гошев, но при добавката бе точен - 1:0.

Две минути по-късно воденият от Георги Чиликов Спортист (Своге) изравни. Светослав Диков вкара с глава - 1:1.

В 55-ата минута Спортист постигна пълен обрат. След грешка в отбрана на "железничарите" Радослав Живков се озова сам срещу вратаря, преодоля го и гостите от Своге поведоха с 2:1.

До края не падна нов гол и "шоколадите" се подсладиха с успеха над елитния си съперник.

За тима на Данило Дончич това беше последна контрола от зимната подготовка.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024