Локомотив (София) направи летящ старт, побеждавайки с 3:0 Спортист (Своге) в първия кръг от пролетния дял на шампионата във Втора лига. "Железничарите" се поздравиха с успеха след два гола на Светослав Диков и попадение на завърналия се в тима Николай Цветков-Демона още преди почивката.

Така Локомотив отново се качи на върха, събирайки 35 точки в актива си. Също с толкова е и Пирин (Благоевград), който в петък победи с 2:0 Хебър (Пазарджик). Спортист (Своге) пък е четвърти с 26 точки. Отборът, воден от младия треньор Ивайло Василев, беше в отлична серия есента, когато записа 7 победи и 1 равенство в последните си 8 срещи, но днес беше надигран от Локомотив.

"Железничарите" доминираха през по-голямата част от мача и заслужено спечелиха.

Резултатът откри Светослав Диков в 14-ата минута, когато отбеляза с глава. Снажният нападател удвои в 40-ата, а малко след това Николай Цветков направи 3:0.

ВТОРА ЛИГА - 18 КРЪГ

От петък (12 февруари):
Пирин (Благоевград) - Хебър (Пазарджик) 2:0
1:0 Станислав Манолев (45), 2:0 Орлин Старокин (84)

От събота (13 февруари):
Добруджа (Добрич) - Созопол 2:1

Литекс - Септември (Симитли) 1:1

Нефтохимик (Бургас) - Локомотив (Горна Оряховица) 1:3
0:1 Виктор Митев (21), 0:2 Даниел Стоянов (68), 0:3 Александър Стефанов (81), 1:3 Георги Бинев (82)

Септември (София) - Струмска слава (Радомир) 0:0

Кариана (Ерден) - Янтра (Габрово) 0:3 служебно