Локо (Сф) и Берое направиха 2:2 в изключително драматичен мач.

Още в началните минути Локо (Сф) упражни домакински натиск, но стигна само до едно положение. Димитър Илиев бе изведен в наказателното поле, но стража на Берое Кирил Акалски се хвърли в краката му и улови топката.

След 15-ата минута Берое погледна по-смело към вратата на съперника и организира две нелоши атаки. При втората Веселин Пенев центрира в наказателното поле и Георги Андонов откри резултата. Радостта на заралии обаче траеше твърде кратко. В 24-ата минута Иво Иванов сбърка при изнасянето на топката и подаде на Марчо Дафчев. Той продължи към Телкийски. Бившият играч на “Левски” нахлу в наказателното поле, бутна топката край Акалски и се свлече на тревата. Съдията отсъди дузпа, която стражът дълго оспорваше. В крайна сметка Дафчев реализира наказателния удар.

В 40-ата минута наставникът на Берое Петър Хубчев пусна на терена реабилитирания след треньорска контузия Тодор Христов. Още при първото си докосване до топката той проби по дясното крило и с диагонален удар покачи на 2:1.

След почивката двата отбора пренесоха играта основно в центъра на терена. Мачът се изпълни със здрави единоборства, а положенията пред двете врати намаляха. В 71-ата минута Георги Андонов напусна терена заради контузия, но Петър Хубчев вече бе направил всичките си смени и Берое остана с човек по-малко. Две минути по-късно числовото равество се възстанови. Върбанов също се контузи, а Тони Велков нямаше право на повече рокади.

Шест минути преди края драмата стана пълна, след като отбраната на Берое не покри Антонио Павлов в наказателното поле и той от близо фиксира крайното 2:2.

Мачът по минути
Локо (Сф) - Берое 2:2
0:1 Андонов (19), 1:1 Дафчев (25 - дузпа), 1:2 Тодор Христов (42), 2:2 Антонио Павлов (84)

4 - Димитър Илиев получава топката в наказателното поле, но Акалски се хвърля в краката му и лови
17 - Каядо опитва далечен удар, Бранеков избива топката
19 - topka.jpgГооооол!!! Веселин Пенев центрира в наказателното поле, Георги Андонов открива резултата
24 - Иво Иванов бърка при изнасянето на топката, Дафчев се възползва, подаде към Телкийски, той влиза в наказателното поле и е повален от Кирил Акалски. Съдията маркира дузпа
32 - Каядо прави силен индивидуален рейд, излиза на удобна позиция, но вместо да подаде към Андонов опитва да прехвърли вратаря. В крайна сметка топката минава над напречната греда
40 - Каядо намира Ливраменто, но той с глава не успява да вкара
41 - Тодор Христов заменя Мартенс
42 - topka.jpg Гооооол!!! При първото си докосване до топката Тодор Христов пробива по дясното крило и с мощен диагонален шут покачва на 1:2
45 - Край на първото полувреме
51 - Телкийски намира Пеев в наказателното поле, той прави по-трудното и бие в аут
53 - Дюлгеров стреля от разстояние, но много неточно
64 - Тодор Христов прави добър пробив, центрира, топката попада в Каядо, но Върбанов се намесва решително и чисти
68 - Велев прави двойно с Каядо, преодолява двама бранители, но Галев излиза и лови топката
71 - Георги Андонов получава контузия, тимът му остава с човек по-малко
73 - Йордан Върбанов също напуска терена с травма, числовото равенство е възстановено, двата отбора продължават с по 10 човека
84 - Антонио Павлов е намерен в наказателното поле и вкарва

Локо (Сф): 84. Валентин Галев, 3. Йордан Върбанов, 6. Александър Бранеков, 25. Илиян Гаров, 18. Николай Дюлгеров, 21. Даниел Гаджев (51 - 9. Антонио Павлов), 16. Мартин Димитров, 7. Васил Велев (46 - 77. Даниел Пеев), 12. Димитър Телкийски, 10. Марчо Дафчев (62 - 88. Атанас Борносузов), 14. Димитър Илиев
Резерви: 33. Емил Михайлов, 2. Костадин Велков, 11. Кристиан Добрев, 88. Атанас Борносузов, 77. Даниел Пеев, 9. Антонио Павлов, 8. Алексанъдр Манолов
Треньор: Антон Велков

ber.jpgБерое: 12. Кирил Акалски, 77. Педро Еуженио, 6. Иво Иванов, 9. Владимир Зафиров, 8. Веселин Пенев (58 - 9. Иван Горанов), 21. Елиаш да Силва, 8. Алберто Лоузейро, 10. Антонио Ливраменто (46 - 16. Стефан Велев), 88. Давид Каядо, 29. Мартинс (40 - 23. Тодор Христов), 7. Георги Андонов
Резерви: 33. Теодор Скорчев, 16. Стефан Велев, 15. Георги Динков, 19. Мартин Райнов, 9. Иван Горанов, 23. Тодор Христов, 22. Жоао Франциско де Салеш
Треньор: Петър Хубчев

София, стадион: “Георги Аспарухов”