Локо (Сф) нанесе сериозен удар по амбициите на Локо (Пд) и победи адаша си с 3:0. Два гола за успеха реализира Цветан Генков, а един добави Асамоа. Безсилието на “смърфовете” си пролича в края на мача, когато Здравко Лазаров удари греда от дузпа. Двата тима доиграха мача с по 10 души, след като Кристиан Добрев и Юнес Бенжелюн получиха по два жълти картона.

С успеха столичани се изкачиха на второто място в класирането след Левски с равен брой точки – 15. Именно софиянци започнаха малко по-добре и имаха предимство през първото полувреме.

В 15-ата минута младият Романов навърза защитата и намери Асамоа. Нападателят даде на Генков и голаджията не сгреши – 1:0. Най-красивото положение пък бе на Здравко Лазаров, който в 42-ата минута стреля със странична ножица, но в аут.

Домакините останаха с човек по-малко в 68-ата минута, когато капитанът Кристиян Добрев си изпроси втори жълт картон. Това като че ли амбицира отбора, който бързо вкара втори гол. В 70-ата минута Гаджалов фаулира Владислав Романов в наказателното и съдията Таско Тасков даде дузпа. Минута по-късно Генков стреля точно от бялата точка за 2:0.

Само две минути по-късно и Асамоа се разписа за 3:0, след като излезе сам срещу Лучини и го разстреля по диагонала.

В 86-ата минута Здравко Лазаров бе съборен в наказателното поле от Боян Пейков и съдията Тасков даде дузпа и за гостите. Електричката нацели напречната греда. Гостите също завършиха мача с човек по-малко, след като и Юнес Бенжалюн бе изгонен за втори жълт картон в последната минута./БЛИЦ

Срещата по минути тук

ЛОКО (Сф) – ЛОКО (Пд) 3:0
1:0 Цветан Генков (15), 2:0 Цветан Генков (71), 3:0 Асамоа (73)

Локо (Сф): 22.Боян Пейков, 17.Ивайло Димитров, 12.Дарко Савич, 11.Кристиан Добрев, 14.Милен Лахчев, 15.Румен Горанов, 8.Светослав Дяков, 1.Асамоа, 88.Владислав Романов, 9.Цветан Генков, 25.Преслав Йорданов

Локо (Пд): 33.Лучини, 55.Мартин Кавдански (46 - 21.Мастаргарков), 3.Валери Георгиев, 5.Юнес Бенжалюн, 14.Костадин Гаджалов, 24.Мартин Керчев, 16.Христо Златински, 20.Том, 77.Здравко Лазаров, 19.Карвальо, 29.Драги Коцев (46 - 24.Аргиров)

Национален стадион: “Васил Левски”
Съдия: Таско Тасков
Жълти картони: Пейков, Добрев (Локо Сф), Бенжелюн, Гаджаков (Локо Пд)
Червени картони: Добрев (68), Бенжелюн (90)