Локомотив (София) загуби с 2:3 от Стяуа в контрола, играна при изключително тежки условия в Анталия. През цялото време валя проливен дъжд, което не позволи на играчите и на двата отбора да покажат най-доброто, на което са способни.

Попаденията за "железничарите" бяха дело на появилите се като резерви Преслав Йорданов и Виктор Шпишич. Треньорът на Локомотив Драгомир Окука пусна титуляри в атака Цветан Генков и Мартин Камбуров, но те не успяха да се разпишат във вратата на румънците. В стартовите единадесет на румънския гранд бе Живко Желев. Головете за Стяуа вкараха Кристиан Танасе и на два пъти Богдан Станку.

През първото полувреме Драгомир Окука пусна титулярното си нападение в лицето на Мартин Камбуров и Цветан Генков, които бяха подпомагани от Дерек Асамоа. Въпреки присъствието на тримата, "железничарите" не успяха да стигнат до гол преди почивката. За румънците титуляр започна Живко Желев. Избраниците на Михай Стойкица демонстрираха по-добра игра през първото полувреме като заслужено успя да вкарат на Локо. В 28-ата минута главният рефер Дмитрий Жуков отмени гол на Стяуа заради засада. Логично все пак се случи в 39-ата, когато Кристиан Танасе наказа Валентин Галев - 1:0, като при попадението останаха съмнения за засада.

След подновяването на играта паднаха още четири попадения. В 62-ата минута Богдан Станку отправи слаб удар от малък ъгъл, топката обаче мина под плонжа на Галев и влетя във вратата му - 2:0 за Стяуа.

Шест минути след това "железничарите" намалиха. Марчо Дафчев центрира отлично от корнер, а младата надежда Преслав Йорданов от близо засече за 1:2.
В 73-ата минута Станку реализира второто си попадение в мача и Стяуа поведе с 3:1.

В 83-ата играчите на Окука вкараха за 2:3. Добра контра за Локо по левия фланг, последва центриране в наказателното поле, където Шпишич с глава реализира. До края не падна нов гол и "железничарите" отстъпиха с 2:3 на румънския гранд. Следващата контрола на Локо (Сф) от лагера в Турция е на 10 февруари - срещу унгарския Дебрецен. /БЛИЦ

ЛОКО (Сф) - СТЯУА 2:3
0:1 Кристиан Танасе (39), 0:2 Богдан Станку (62), 1:2 Преслав Йорданов (68), 1:3 Богдан Станку (73), 2:3 Виктор Шпишич (83)

ЛОКО (Сф): 84.Валентин Галев, 11.Кристиян Добрев, 5.Георги Марков,
3.Илиян Гаров, 17.Ивайло Димитров, 7.Румен Горанов, 20.Светослав Дяков, 9.Дерек Асамоа, 30.Димо Атанасов, 19.Мартин Камбуров, 6.Цветан Генков (Виктор Шпишич, Звонимир Станкович, Марчо Дафчев, Христо Златински, Ваня Джаферович, Дарко Савич, Иван Пасков, Данаил Митев, Преслав Йорданов)

СТЯУА: 12.Татарушано, 4.Голарски, 5.Желев, 10.Танасе, 11.А. Карамян, 14.Вега, 16.Николица, 17.Бачо, 18.Марин, 24.Сурду, 26.Бикфалви

Срещата по минути
1 - Начало на мача
15 - Ивайло Димитров спира атака на румънците, чистейки топката в тъч
18 - Удар на Камбуров от пряк свободен удар излиза в аут
24 - Живко Желев фаулира Галев и получава жълт картон
26 - Отменен е гол на Стяуа заради засада. Удар от далечна дистанция бе избит от Валентин Галев, топката попадна в Бикфали, който вкарва, но е в положение на засада
37 - Жълт картон за Ивайло Димитров
39 - ГОЛ! Стяуа повежда с 1:0! Точен е Танасе
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
62 - ГОЛ! Стяуа повежда с 2:0! Станку е точен, пращайки топката под плонжа на Валентин Галев
68 - ГОЛ! Преслав Йорданов намалява за Локо (Сф) - 1:2! Резервният нападател засече центриране на Марчо Дафчев от корнер, реализирайки във вратата на Сапата
73 - ГОЛ! Локо (Сф) вече губи с 1:3! Отново Станку бележи за Стяуа
83 - ГОЛ! Виктор Шпишич вкарва, Стяуа води с 3:2 на Локо (Сф)
90 - Край на мача. Локо (Сф) загуби с 2:3 от Стяуа