Локомотив (София) спечели железничарското дерби с Локомотив (Мездра) като гост с 2:1. Домакините откриха резултата чрез Майкъл Тевия в 26-ата минута. До края на първото полувреме домакините имаха още 1-2 положения, но така и не стигнаха до втори гол.

През втората част за герой за столичните “железничари” за пореден път се превърна Мартин Камбуров. В рамките на четири минути нападателят вкара две попадения и донесе трите точки за тима си. Камбуров бе точен за 1:1 от пряк свободен удар в 50-ата минута, а в 54-ата засече центриране на Димо Атанасов за крайното 2:1 в полза на Локо (София). В 84-ата минута Моралес се размина с топката и това бе последното положение за домакините да стигнат до изравнителния гол.

След края на двубоя се случиха още интересни неща на терена. Предраг Пажин отиде при съдията Радослав Станев и след някаква реплика реферът му вдигна директен червен картон. Защитникът тръгна да излиза, но се върна при арбитъра, последва размяна на реплики, като на терена се появиха и полицаи, които успокоиха случващото се./БЛИЦ

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 -
начало на мача
18 - Георги Марков за малко да си вкара автогол, но топката излезе в корнер в полза на домакините
26 - ГОООЛ за Локо (Мездра), голмайстор Майкъл Тевиа
39 -
далечен удар на Христозов, но топката излиза в аут
44 - нова възможност за домакините от Мездра, този път Иван Бандаловски изчисти от голлинията
45 -
край на първото полувреме
---------------------------------------------------------------
50 - ГОООЛ за Локо (София), голмайстор Мартин Камбуров, който изпълни перфектно пряк свободен удар и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на домакините