Локомотив (София) измъкна равенство 2:2 срещу Ботев във Враца в дербито на върха във Втора лига.

На стадион "Христо Ботев" селекциите на Сашо Ангелов и Младен Додич направиха зрелищен мач, като домакините са тези, които повече трябва да съжаляват за изпуснатата победа.

Домакините излязоха напред в 41-ата минута, когато Атанас Михайлов се възползва от грешка в отбраната на "железничарите" и даде пренина на своя отбор.

В 61-ата минута Емил Стоев бе изгонен за груб фаул срещу Иво Иванов. Осем минути по-късно Николай Цветков изравни с удар от воле. В 81-ата минута домакините направиха бърза контраатака, Спас Георгиев финтира Бранеков в наказателното поле на "железничарите" и бранител го фаулира. Потърпевшият застана зад бялата точка и направи резултата 2:1.

В продължението на срещата Александър Александров се въвползва от рикошет при удар на Стефанов и с глава вкара за Локо, за да оформи крайното 2:2.

Играчите на Сашо Ангелов ще зимуват на върха с 35 точки, колкото има и Царско село. Локомотив (София) заема третото място с 32.