Локомотив (София) завърши 1:1 в контролна среща с с третодивизионния Спортист, която се игра в Своге. "Железничарите" използваха проверката, за да видях в игрова обстановка дошлите на проби Лари и Като. Френският бранител игра цял мач, докато японският халф бе на терена едно полувреме. Новото попълнение Гаел Нлундулу направи неофициален дебют на "червено-черните".

Локомотив откри резултата чрез автогол на капитана на домакините Александър Малинов. Той вкара в собствената си врата в 27-ата минута след центриране отляво на Матютю.

През втората част Спортист изравни в 59-ата минута за крайното 1:1. След бързо изпълнение на фаул и грешка в защитата на софиянци Денис Стоилов реализира за домакините.

Мачът се игра при непрестанен проливен дъжд, който направи терена в Своге доста тежък.