Локомотив (София) записа класическа победа с 3:0 над Септември (Симитли) в контролна среща. Освен с този успех „железничарите“ се похвалиха с две нови попълнения. Това са гръцкият защитник Христос Контохристос, който през миналия сезон игра в Монтана, както и вратаря Кристиян Казарев от Локо (Горна Оряховица).

Илия Димитров пропусна възможност да даде аванс на Локомотив през първото полувреме на контролата, тъй като не успя да вкара дузпа. През втората част той все пак се разписа за 1:0. Иво Иванов добави другите попадения за успеха на „червено-черните“.

В следващата си контрола Локомотив (София) ще се изправи срещу гръцкия Пансерайкос. Мачът ще се играе в гръцкия град Сидерокастро на 5 февруари.