Локомотив (София) завърши 1:1 като гост на Видима-Раковски в мач от 26-ия кръг на “А” група. “Железничарите” запазиха четвъртото място в класирането, което може да даде право на евроучастие. Отборът е с 45 точки, Локо (Пловдив) и Черно море са пети и шести с по 44 точки, Берое е седми с 42. Следващата седмица “железничарите” посрещат в София прекия конкурент за четвъртото място Черно море. Видима е на 14-о място с 20 точки, колкото има и 13-ият Академик. На 15-а позиция е Калиакра също с 20 точки, но тимът от Каварна гостува на Черноморец в понеделник. Последен с 18 точки е Сливен и борбата за оставане в елита до края на първенството ще бъде жестока.

Футболистите на Локомотив започнаха добре мача и поведоха в 14-ата минута с гол на Преслав Йорданов. Попадението падна след центриране от фаул на Марчо Дафчев. Преди това, в 10-ата минута Дафчев нацели гредата. След попадението футболистите на Локомотив продължиха да владеят инициативата и заслужено се оттеглиха на почивката с гол преднина.

През втората част обаче домакините от Видима натиснаха и заредиха атака след атака към вратата на столичани. В 62-ата минута след изпълнение на корнер топката попадна в краката на Александър Бранеков, който изравни за 1:1. В оставащите минути до края домакините пропуснаха още два добри шанса чрез Николай Цветков и Владинов, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

Видима-Раковски - Локо (София) 1:1
0:1 Преслав Йорданов (14), 1:1 Александър Бранеков (62)

Двубоят по минути

5 - удар на Владислав Романов, но топката премина покрай вратата на Видима
10 - ГРЕДА след удар на Марчо Дафчев (Локомотив)
12 - Преслав Йорданов стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Колев
14 - топка_1.jpg ГООЛ за Локо (София), голмайстор Преслав Йорданов. След центриране на Марчо Дафчев Преслав Йорданов зцасече с глава и реализира. Пламен Колев докосна топката, но само промени леко траекторията й
23
- атака на Самет Ашимов, но топката му е отнета на границата на наказателното поле
36 - Добра атака на Локомотив. Искрен Писаров пусна към Йорданов по лявото крило, той стреля по диагонала в наказателното поле, но в аут
45 - край на първото полувреме
-----------------------------------------------------------
смяна в състава на Видима, Владимиров влиза на мястото на Андонов
62 - топка_1.jpg ГООЛ за Видима-Раковски, голмайстор Александър Бранеков. Владимиров центрира в наказателното поле от корнер, попадна в Бранеков, който от упор я прати във вратата
69 - ПРОПУСК на Видима, Владинов получи в наказателното поле, но Милен Лахчев се намеси решително