Първодивизионният Левски загуби от борещия се за влизане в Efbet лига Локомотив (София) с 0:1 в контролна среща на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" в паузата на първенството заради световните квалификации на националния ми тим.

"Сините" първи създадоха опасност в мача, но ударът на Здравко Димитров в седмата минута бе блокират от Божидар Митрев, а след това Стивън Петков не успя да се възползва от избитата топка.

Локомотив отговори с два опасни удара, дело на Владислав Семерджиев и Александър Александров.

След половин час игра Левски отново създаде голово положение, но ударът на Тома Даске премина над вратата, а минути по-късно Здравко Димитров стреля опасно от фаул, но Митрев се намеси.

Минута преди края Локомотив (София) вкара гол, но попадението на каращия проби при "железничарите" Нико Зиси беше отменено заради засада.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката Левски пропиля златна възможност. Билал Бари проби, преодоля и Божидар Митрев, след което опита да подаде към Стивън Петков, но топката бе изчистена от играч на Локомотив (София).

Локомотив също изпусна невероятен шанс да открие резултата в 72-ата минута. Светослав Диков бе изведен сам срещу вратаря и стреля, но Николай Кръстев изби. Топката попадна в краката на Бабалиев, който обаче я прати високо над опразнената врата.

Най-доброто положение в мача дойде в 76-ата минута, когато Валери Божинов изскочи сам срещу Божидар Митрев и стреля, но Красимир Милошев успя да изчисти топката малко пред голлинията.

Десет минути преди края Илия Димитров се размина на сантиметри от това да засече остро центриране на Найденов отдясно и да вкара във вратата на Локомотив.

Валери Божинов създаде още една опасност за "сините" в 86-ата минута, след като овладя добре топката в наказателното поле на Локомотив, след което се опита да комбинира с Илия Димитров, но топката стигна до Найденов, който шутира, но Цветомир Витков се намеси и изби в корнер.

Противно на логиката в последните минути Локомотив успя да стигне до победата с попадение на Валентин Николов 89-ата минута, разписал се с глава за крайното 1:0.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СФ) 0:1
0:1 Валентин Николов (89')

Левски СофияЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов (60'  Николай Кръстев), 91. Драган Михайлович, 3. Живко Атанасов, 41. Георги Александров, 23. Фейсал Рерас, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков (77'  Костадин Илиев), 88. Марин Петков (46'  Ивайло Найденов), 11. Здравко Димитров (77'  Андриан Краев), 9. Стивън Петков (65'  Илия Димитров), 19. Билал Бари (67'  Валери Божинов)

Локо София навърши 91 години - БГ футбол - Dsport.bgЛОКО (СФ): 20. Божидар Митрев (65'  Цветомир Витков), 23. Мартин Василев, 3. Марио Петков, 27. Деян Иванов, 26. Красимир Милошев, 22. Владимир Семерджиев, 89. Матеус Роча (46'  Валентин Николов ), 10. Томислав Павлов, Никос Зиси, 45. Григор Долапчиев (59'  Светослав Диков), 7. Александър Александров (65'  Георги Бабалиев)

Стадион: "Виваком Арена Георги Аспарухов"
Съдия: Георги Давидов