Локомотив (София) падна от аматьори в контролна среща. "Железничарите" отстъпиха с 1:2 на третодивизионния Марек в проверката, състояла се на стадион „Бончук“ в Дупница.

В 37-ата минута Иван Янчев даде преднина на домакините. Само2 минути по-късно Павел Петков изравни за гостите от София, след като успя да прекара топката между краката на вратаря на Марек.

През второто полувреме избраниците на Румен Стоянов успяха да стигнат до втори гол и по този начин да се поздравят с победата над елитния си съперник. Точен за крайното 2:1 в 88-ата минута беше Йорданов.

В контролата треньорът на Локо (Сф) Антон Велков изпробван ганайския централен защитник Джоузеф Апанинг, както и няколко юноши.

В паузата на първенството "железничарите" ще изиграят още една контрола - в събота от 13:00 часа срещу Видима-Раковски на "Надежда".