Локомотив разгроми Ботев с класическото 3:0 в 88-ото дерби на Пловдив. Двубоят се игра на стадиона в парк “Лаута”, а феновете на “канарчетата” удържаха на думата си и бойкотираха срещата, като не влязоха на трибуните. Головете за победителите реализираха Сингбо, Делибашич и капитанът Димитър Илиев.

Основна вина за загубата на Ботев имаше вратарят Павел Станев, който сгреши фатално и при трите гола. Домакините започнаха с натиск и на два пъти Дани Кики можеше да открие резултата, но стражът улови. В 41-ата минута Фелисиен Сингбо се разписа за 1:0, след като довкара лошо избита топка от Станев след удар на Даксон. Само четири минути по-късно домакините поведоха с 2:0 след гол на сръбския нападател Павле Делибашич и нова грешка на вратаря на “канарчетата”. Станев подаде на свой съотборник в опита си да изнесе топката извън наказателното поле, тя обаче попадна в Димитър Илиев, който веднага я пусна към Делибашич и сърбинът на празна врата направи 2:0.

През второто полувреме “черно-белите” отново имаха превес и заслужено стигнаха до трето попадение. В 59-ата минута Даксон стреля отдалеч, Станев изби топката, но право в краката на връхлитащия Димитър Илиев, който оформи класическото 3:0 в полза на Локомотив. След третото попадение феновете на домакините разпънаха транспарант срещу президента на градския съперник Димитър Христолов: “Бате Митко си остава, приказката продължава”.

До края на двубоя играчите на Ботев понатиснаха, но така и не стигнаха дори и до почетен гол. В 67-ата минута Кирил Кръстев стреля в наказателното поле, но в последния момент вратарят Стоян Ставрев изби в корнер. В последните минути Писаров от състава на Локо (Пловдив) имаше на два пъти възможност да вкара и четвърти гол, но резултатът остана непроменен./БЛИЦ

“А” група, 30 кръг

Локо (Пд) – Ботев (Пд) 3:0
1:0 Сингбо (41), 2:0 Делибашич (45), 3:0 Д. Илиев (59)

Пирин – Левски 1:1
1:0 Драги Коцев (73), 1:1 Недялков (77)

ЦСКА – Локо (Мездра) 2:1
1:0 Мороз (53), 2:0 Зехиров (75), 2;1 Бамба (85)

Вихрен – Черноморец 3:5
0:1 Дуду (5), 0:2 Дуду (30), 1:2 Андреев (58), 1:3 Фернандес (67), 2:3 Зографакис (68), 3:3 Зографакис (82), 3:4 Фернандес (82), 3:5 Фернандес (90)

Миньор (Перник) – Черно море 2:2
0:1 Ангел Георгиев (5), 1:1 Дюлгеров (40-д), 2:1 Валмир (52), 2:2 Т. Колев (90-д)

Славия – Локо (Сф) 2:2
0:1 Митев (58), 0:2 Балдовалиев (68), 1:2 Самокишев (71), 2:2 Самокишев (78)

Спартак (Варна) – Литекс 0:4
0:1 Диего (44), 0:2 Ив. Попов (50), 0:3 Диего (68), 0:4 Диего (74)

Сливен - Беласица 0:2
0:1 Дюлгеров (8), 0:2 Бижев (61)