Горнооряховският Локомотив надигра с 5:0 Ком (Берковица) и излезе на второто място в Северозападната "В" група, само на 1 точка от лидера "Ботев" (Луковит).

Макар гостите от Берковица да са доста назад в класирането - чак 13-и, те се оказаха костелив противник в първото полувреме на мача в Горна Оряховица. Още в 8-та минута техен нападател можеше да открие, но вратарят Александър Димов улови топката. Постепенно Локомотив се активизира и 13-ата минута се оказа фатална за гостите – Красен Трифонов откри за 1:0. В 24-ата минута “десятката” на Ком проби по десния фланг и отправи мощно воле, което бе на косъм да изравни резултата, пише sport-vt.com. Домакините до почивката направиха няколко пропуска, предимно чрез Тихомир Кънев.

Второто полувреме започна с пълна мобилизация на Локо (ГО). След извеждащ пас на Тихомир Кънев Любомир Генчев отбеляза второто успокоително попадение. В 72-ата минута Антоний Балъков прехвърли вратаря на гостите и покачи на 3:0. Това даде още по-голям хъс на играчите. Минута по-късно Любомир Генчев направи непростим пропуск, а броени минути по-късно брат му Явор нацели горната греда.

В 77-ата минута Балъков бе изведен в дълбочина, разписвайки се за втори път. Петото попадение заби в 83-ата минута Тихомир Кънев.