Втората контрола на Локомотив (Горна Оряховица) в Турция отново завърши без победител. Българският тим гостува на турския Чорлу Генчлерберлиги в град Чорлу, като срещата приключи 0:0. Избраниците на треньора Сашо Ангелов оказаха пълно надмощие над домакините през целия мач. Добрата игра на "железничарите" и опасните им атаки обаче така и не се увенчаха с гол. Българите сътвориха редица голови положения пред вратата на турския си съперник.

От своя страна домакините успяха да направят едва четири удара към вратата на Локо (ГО), които обаче дори не стигнаха до Рашков. Още след първия съдийски сигнал българите поеха инициативата и пресира домакините с бързи атаки. Първото опасно положение на „черно-белите” бе в 30-ата минута. След извеждане с пас зад гърба на турската защита, двама „черно-бели” футболисти се оказаха сами срещу стража на Чорлу Генчлерберлигли. Топката попадна в новото попълнение Юли Ненов, който обаче сгреши като стреля, вместо да я подаде на Любо Генчев, който бе на перфектна позиция, пише regnews.net.

Минута по-късно пропуск направи и Николай Иванов, който уцели лявата странична греда. В 33-aта минута „железничарите” отново отърваха гола. След центриране в малкото наказателно поле Мариян Иванов засече с глава 3 метра пред вратата, но топката мина на косъм покрай дясната греда. Две минути по-късно Явор Генчев направи страхотен удар от около 28 метра, но коженото кълбо мина на сантиметри покрай левия дирек.

В последните секунди преди почивката „железничарите” можеха да се разпишат след чудесна контраатака по лявото крило - при трима на трима. Топката бе прехвърлена перфектно в десния фланг, където чакаше Любо Генчев. Той майсторски овладя кълбото и пусна прострелно коженото кълбо към Николай Иванов, но уви, до гол не се стигна.

След почивката Локо продължи да бъде по-активен и агресивен на терена. „Железничарите” можеха да отбележат в 47-ата минута след пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. От мястото за изпълнение технично в горния десен ъгъл стреля Янаки Смирнов, но турският вратар майсторски спаси. В 75-ата минута голмайсторът Локо центрира перфектно към Денислав Мицаков, който стреля майсторски, но стражът на Чорлу Генчлербирлигли отново успя да избие. Няколко секунди по-късно „черно-белите” направиха чудесна контраатака, но отново не опънаха мрежата на турците. Топката бе разиграна отлично от Смирнов, Карапетров и Балъков. Балъков стреля от дузпата с премерен удар, но със сетни сили турският страж изби с крак.

Локо (ГО) започна с познатия от есента състав с малки промени. На мястото на Янаки Смирнов преди почивката игра Николай Иванов, на мястото на Антоний Балъков – новото попълнение Юли Ненов, а на Дани Апостолов - Явор Генчев. За втората част треньорът Сашо Ангелов пусна в игра Илия Карапетров, Балъков, Ивайло Михайлов, Смирнов и най-новото попълнение на Локо - 27-годишният централен защитник Иво Харизанов. Бранителят е на проби тима, а за последно е играл в Сливнишки герой.

Това бе втората контрола на горнооряховските „железничари” от подготвителния им лагер в Турция. „Черно-белите” вече от седмица тренират в морския курорт Кумбургаз, като в четвъртък направиха реми 1:1 с лидера в трета дивизия Чорлуспор.

На турска земя Локо (ГО) ще изиграе още една контрола, търси се съперник. "Черно-белите" ще останат в курорта Кумбургаз до 5 февруари, когато се прибират у дома.

"Железничарите" обявиха, че се подготвят при перфектни условия откъм база, хотел и настаняване. Настроението в тима е отлично, споделиха играчи на Локомотив, които специално за лагера в Турция пуснаха късметлийски мустаци.