Локо (Пд) открадна победата при гостуването си на Берое в Стара Загора. В герой на мача се превърна Георги Стефанов който откри резултата, а в последствие принуди Зафиров да си вкара автогол.

Домакините започнаха много агресивно мача и още в третата минута имаха възможност да открият резултата. След пробив на Здравко Илиев настана разбъркване в наказателното поле на Локомотив, но Георги Динков стреля в аут. Малко по-късно Локомотив отвърна с удар на Абушев, който не затрудни Акалски. До края на първото полувреме Берое владееше инициативата и направи няколко опасни положения, но Каядо, Еуженио и Салеш опропастиха няколко изгодни положения.

След почивката Берое продължи да търси гола. И точно когато се очакваше, че локовотив ще се пречупи последва изненада. При една от редките атака на гостите Здравко Илиев не изчисти добре топката, настана разбъркване в наказателното поле, при което Георги Стефанов бе най-съобразителен и прати топката във вратата на Берое.

В 65-ата минута отново Стефанов бе в основата на второто попадение на Локомотив. Той проби в наказателното поле, пусна топката успоредно на вратата, а Зафиров си вкара автогол.

С комфортната преднина от 2:0 Локомотив се прибра в своята половина, а Берое засили натиска си. Той в крайна сметка даде резултат и в 67-ата минута Костадин Марков игра с ръка в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а Георги Андонов реализира хладнокръвно. Последваха още няколко опасни атаки на Берое, но или Господинов демонстрираше страхотната си класа или топката просто минаваше в аут.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
Берое – Локо (Пд) 1:2

Начало на мача
3 - Лоузейро извежда от дясно Здравко Илиев в коридор. Бекът на Берое достига до топката преди тя да излезе и центрира към Салеш в наказателното поле. Кавдански чисти, а топката попада в Георги Динков, който стреля от въздуха, но топката излиза в аут.
10 - Рангел Абушев е изведен в наказателното поле, стреля остро по тревата, но Акалски избива
15 - Фаул на около 30 метра от вратата на Локомотив, Каядо опитва директен удар, но топката минава над вратата
19 - Здравко Илиев стреля мощно от дистанция, Господинов с мъка избива в корнер
22 - дълъг пас на Велев към Педро Еуженио, който овладява на гърди и подава към Здравко Илиев. Той центрира, но защитник на Локомотив чисти
25 - Здравко Илиев центрира към Каядо, португалецът стреля от непосредствена близост, Господинов боксира, Еуженио опитва добавка, но над вратата
33 - Златински пробва извеждащо подаване към Стефанов, но Акалски предвидливо излиза и лови
40 - Бърза атака на Берое, Жоао де Салеш намира Динков, който пробва от движение удар от границата на наказателното поле, но Господинов спасява
43 - Двойно подаване между Каядо и Салеш, първият шутира опасно на педя от целта
Край на първото полувреме
48 - Елиаш опитва да прехвърли излезлия напред Господинов, но топката минава в аут
50 - Педро Еуженио стреля от дистанция, но над вратата
52 - Диагонален удар на Каядо под гредата, Господинов спасява
Здравко Илиев чисти нескопосано топката, след разбъркване в наказателното поле тя попада в Георги Стефанов, който открива резултата
63 - Стефанов пада в наказателното поле на Берое, вместо дузпа получава жълт картон за симулация
65 - topka.jpg ГООООЛ!!! Стефанов нахлува в наказателното поле, пуска топката успоредно на голлинията и Зафиров си вкарва автогол
67 - Костадин Марков играе с ръка в наказателното поле, съдията отсъжда дузпа за Берое. Гостите протестират бурно, но решението е окончателно
68 - Зад топката застава Георги Андонов, който хладнокръвно бележи
80 - Елио Мартинс пробва опасен удар, но топката минава над вратата
82 - Уникален пропуск на Елио Мартинс. Георги Андонов центрира, Господинов остана под топката, но Мартинс на празна врата стреля с глава в аут
Край на мача

0:1 Георги Стефанов (57), 0:2 Зафиров (65 - автогол), 1:2 Андонов (68-д)

ber.jpgБерое: 12. Кирил Акалски, 2. Здравко Илиев, 14. Игнат Дишлиев, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков, 8. Алберто Лоузейро (82 - 10. Антонио Ливраменто), 21. Елиаш Алвеш да Силва, 77. Педро Еуженио (66 - 7. Георги Андонов), 16. Стефан Велев, 88. Давид Каядо, 22. Жоао Франциско де Салеш (68 - 29. Елио Мартинс)

Резерви: 33. Теодор Скорчев, 19. Мартин Райнов, 9. Иван Горанов, 10. Антонио Ливраменто, 23. Тодор Христов, 7. Георги Андонов, 29. Елио Мартинс

Треньор: Петър Хубчев

lok.jpgЛоко (Пд): 22. Йордан Господинов, 17. Костадин Марков, 6. Кирил Котев, 55. Мартин Кавдански, 3. Валери Георгиев, 23. Даниел Георгиев, 16. Христо Златински, 4. Рангел Абушев, 88. Георги Стефанов (78 - 26. Николай Дюлгеров), 89. Станислав Маламов (85 - 95. Серафим Михайлов), 39. Атанас Курдов (46 - 33. Димо Атанасов)

Резерви: 1. Стефано Кунчев, 5. Павел Ковачев, 26. Николай Дюлгеров, 33. Димо Атанасов, 7. Николай Станков, 15. Христо Стамов, 95. Серафим Михайлов

Треньор: Стефан Генов