Локомотив (Пловдив) победи категорично с 3:0 Литекс на стадион "Локомотив" в Парк "Лаута". Контролата, която се проведе на осветление, бе първа и за двата отбора от подготовката им за втория дял на "А" група.

Два гола за успеха отбеляза Благой Наков. Халфът наказа грешки на защитата в 27-ата и в 29-ата минута. В първия случай отбраната в оранжево и вратарят Винисиус Баривиера не се разбраха, което позволи на непокрития Наков да открие резултата. Две по-късно гостите от Ловеч сбъркаха при изнасянето на топката, полузащитникът бе изведен в удобна позиция и да удвои.

През второто полувреме и треньорът на домакините Христо Колев-Бащата, и наставникът на гостите Красимир Балъков заложиха на изцяло нови 11 състезатели. В хода на двубоя се появиха и други момчета. Домакините обаче доминираха тотално.

И това доведе до нов гол във вратата на Литекс. Бързият Бранимир Костадинов бе повален в наказателното поле, а Дани Кики не сбърка от отсъдената дузпа и покачи на 3:0. Малко след попадението в 74-ата минута Джордан пое топката на гърди в пеналта, но стреля неточно. В крайна сметка до края на двубоя нов гол не падна. Локомотив пък пропусна още няколко добри възможности.

Любопитното е, че последният мач между двата отбора се игра на същия стадион и отново завърши с победа за "смърфовете". Христо Колев тъкмо наследи освободения Неделчо Матушев, когато тимът победи с 2:0 ловчанлии на 4 октомври 2014 в среща от 11-ия кръг на "А" група. Днешният двубой обаче е само за статистика и анализи.

Следващата проверка за Литекс е на 26 януари срещу Раковски. Локо (Пд) пък излиза срещу Созопол на 28-и.

Локомотив (Пд) - Литекс
1:0 Благой Наков (27), 2:0 Благой Наков (29), 3:0 Дани Кики (74-д)

Локомотив (Пд) (1 полувреме): Йордан Господинов, Богомил Дяков, Здравко Илиев, Игнат Дишлиев, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Спас Делев, Бирсент Карагарен, Благой Наков, Мартин Камбуров
Локомотив (Пд) (2 полувреме): Теодор Скорчев, Диян Молдованов, Александър Горанов, Георги Вълчев, Емерик Де Врийзе, Дани Кики, Бранимир Костадинов, Венелин Филипов, Христо Стамов, Айкут Янъков, Мехди Бурабия

Литекс (1 полувреме): Винисиус Баривиера, Илия Мунин, Джаксън Менди, Илия Миланов, Иван Горанов, Антон Недялков, Петрус Бумал, Кристиян Малинов, Александър Георгиев, Георги Минчев, Милчо Ангелов
Литекс (2 полувреме): Александър Конов, Страхил Попов, Пламен Гълъбов, Рафа, Васил Божиков, Александър Цветков, Чавдар Ивайлов, Румен Руменов, Кирил Десподов, Уилмар Джордан, Данило Асприля

Следете с БЛИЦ: "А" група - трансфери и зимна подготовка