Локомотив (Пд) загуби от новака в „Б“ група Верея с 1:2 първата си контрола през подготвителния период. Двубоят се игра на помощния терен на „Трейс Арена“ в Стара Загора. Георги Вълчев вкара за черно-белите, а головете за домакините бяха дело на юношата на Локо Бирсент Карагерен и Евтимов в последните секунди на мача.

Мачът започна с доста здрави единоборства, като чистите голови положения почти липсваха. Неделчо Матушев изпробва схема 4-2-3-1. Двойка централни защитници започнаха Денис и Дугалич, отдясно в отбраната игра Ивайло Димитров, а отляво – Ристич. С ролята на дефанзивни халфове се нагърбиха Богомил Дяков и Георги Вълчев. На върха на атака игра Бранимир Костадинов, а зад него – Станко Йовчев, Айкут Янъков и капитана Александър Якимов.

Първото по-сериозно положение бе за домакините в 20-ата минута. Играч на Верея изскочи сам срещу вратаря Стойчев, опита да го прехвърли, но топката излезе в аут.

В 27-ата минута Айкут Янъков изведе Якимов по десния фланг и той опита силен диагонален шут от 15-ина метра, а топката профуча покрай сглобката на вратата.

В самия край на първото полувреме Локо (Пд) поведе в резултата. Това стана след перфектна контраатака, която започна от Станко Йовчев. Той открадна топката в центъра на терена и веднага пусна пас към Бранимир Костадинов. Той пък изведе Вълчев в чиста позиция и халфът с десния крак от 10-ина метра опъна мрежата.

Пет минути след почивката Верея изравни чрез юношата на Локо (Пд) Бирсент Карагерен. Халфът направи рейд по левия фланг и от малък ъгъл простреля Стойчев за 1:1.

В 65-ата минута ветеранът в състава на старозагорци - Живко Желев, удари греда след изпълнение на фаул.

Четири минути по-късно черно-белите изпуснаха най-чистото си положение. Петър Атанасов премина покрай двама защитници на Верея и остана сам срещу вратаря, но шутира в тялото му.

Секунди преди края домакините стигнаха до победен гол чрез Евтимов от 5 метра, след като преди това негов съотборник му свали топката с глава.

Локо (Пд) игра в състав:
Първо полувреме: Божидар Стойчев, Ивайло Димитров, Денис, Дугалич, Ристич, Георги Вълчев, Богомил Дяков, Александър Якимов (к), Айкут Янъков, Станко Йовчев, Бранимир Костадинов.

Второ полувреме: Божидар Стойчев, Дяков (60- Стоян Григоров), Кулибали, Мичков, Венелин Филипов, Вълчев (60- Дани Кики), Ели Маркес, Антонио Цанков, Айкут Янъков (60- Станислав Маламов), Златев, Петър Атанасов.