Локомотив (Пловдив) завърши наравно 2:2 с Височина (Ихлава) в третата си контрола от подготвителния лагер в Анталия. Головете за "смърфовете" отбелязаха защитниците Крум Стоянов и Мартин Кавдански. Мачът беше изгледан на живо от националния селекционер Ивайло Петев.

Крум Стоянов откри резултата в 34-ата минута, когато пое на скорост с гърди дълго подаване на Ванчо Траянов и с диагонален изстрел с левия крак опъна мрежата на чехите. По този начин Крум Стоянов се реваншира за пропуска си минути по-рано, когато Мартин Камбуров го изведе сам срещу вратаря, но не падна гол.

На почивката Христо Колев направи четири промени, като в игра се появиха Гай Мансур, Християн Попов, Мартин Кавдански и Дани Кики.

Футболистите на аутсайдера в чешкия елит започнаха да атакуват по-напористо и изравнителното попадение не закъсня. В 62-ата минута Волтър изравни с глава - 1:1.

Малко след това Зоран Балдовалиев пропусна отблизо, а в 77-ата Кавдански вкара с глава за 2:1. Не бяха изминали и две минути, когато чехите отново изравниха. Точен във вратата на Александър Витанов беше Юнгер, като по този начин Локомотив (Пловдив) пропусна да запише втора поредна загуба. Преди дни "смърфовете" се наложиха с 1:0 срещу румънския ЧСМС Яш, а преди това паднаха с 0:2 от германския Вакер Нордхаузен.

Съставът на Локомотив (Пловдив):

Първо полувреме: Александър Витанов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Александър Тунчев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов, Стефан Велев, Бирсент Карагарен, Веселин Марчев, Емил Гъргоров, Мартин Камбуров (кап)

Второ полувреме: Александър Витанов (71- Кристиян Кацарев), Пламен Крумов (59- Айкут Янъков), Александър Тунчев-кап (81- Георги Вълчев), Мартин Кавдански, Крум Стоянов (81- Ясин Амрауи), Стефан Велев (78- Мартин Райнов), Христиан Попов, Бирсент Карагарен (78- Димитър Велковски), Дани Кики, Мансур Гай, Емил Гъргоров (59- Зоран Балдовалиев).

"А" група, сезон 2015/16 - програма, резултати и листа на голмайсторите "Б" група, сезон 2015/2016 - програма, резултати и класиране Купа на България - сезон 2015/2016 топка_1.jpg BALL.jpg SOC.jpg soccer_02_1__1.jpg